Jméno:
Heslo:

Rettův syndrom

Publikace o Rettově syndromu

Publikace o Rettově syndromu Vážení přátelé,

rádi bychom vám nabídli publikaci o Rettově syndromu, kterou jsme zpracovali na základě našich zkušeností se vzděláváním těchto dívek. Obsahuje základní informace o ...
Více informací

Ještě z pohledu maminky

Ještě z pohledu maminky Přeskočím dobu, kdy jsme se dozvěděli o diagnóze i dlouhou cestu, kterou jsme museli projít. Chci se s vámi podělit o malé vítězství.
Kačenka se z mého pohledu začala radikálně zlepšovat ...
Více informací

Setkávání Rett Community v roce 2018

V roce 2018 proběhla u nás ve škole dvě setkání Rett Community. Na první schůzce v květnu byl prostor pro předávání praktických zkušeností z workshopu Suzan Norwell, kterého se na podzim někteří z členů spolku zúčastnili v polském Krakově. Druhé setkání se uskutečnilo až v čase adventním. A protože si rodiče a členové spolku přáli opět nějaký vzdělávací program, připravily si  naše dvě kolegyně ergoterapeutky z Integračního centra Zahrada na toto odpoledne přednášku s praktickými ukázkami na téma ergonomie. Posluchači si tak mohli připomenout zásady správného pohybu pro pečující osoby, a to jak ve vztahu k děvčatům, o která pečují, tak i s ohledem na své tělo.


Setkání rodičů a přátel Rett Community v Zahrádce v roce 2017

Setkání rodičů a přátel Rett Community v Zahrádce v roce 2017

V termínech 21. 4. 2017 a 10. 11. 2017 se uskutečnila v Zahrádce další dvě setkání rodičů a přátel dívek s Rettovým syndromem. Na jarním setkání předsedkyně Lenka Kohoutková představila čerstvě vydané metodické listy s názvem Hádej, co nás baví, které obsahují řadu námětů na aktivizační činnosti, jež jsou vhodné (nejen) pro dívky s Rettovým syndromem a jsou zároveň i zdrojem inspirace rodičům, učitelům a ostatním pečujícím osobám. Na podzimní setkání byla připravena přednáška fyzioterapeutky Marcely Wadowské z Integračního centra Zahrada na téma Jak šetřit svá záda, tedy téma velmi aktuální pro každého, kdo se dlouhodobě stará o dítě s postižením. Kromě názorných videoukázek byla příležitost vyzkoušet si postupy i prakticky a vybrané cviky pod vedením rehabilitační pracovnice natrénovat. 


Adventní setkání Rett Community v Zahrádce

V pátek 2. prosince 2016 se ve škole konalo další setkání rodičů a přátel ze spolku Rett Community. Celé adventní odpoledne  se nám věnovala ergoterapeutka Růženka Kroupová z Integračního centra Zahrada, která si připravila povídání o konceptu bazální stimulace a o zkušenostech s jejich využitím u dívek s Rettovým syndromem. Několik technik si přítomní na sobě navzájem i vyzkoušeli, což hned hodnotili jako velmi cennou zkušenost. 


Jarní setkání 22. dubna 2016

Jarní setkání 22. dubna 2016

Dne 22. dubna 2016 se konalo tradiční jarní setkání rodičů a přátel dívek s Rettovým syndromem v prostorách naší školy. Celé bylo tentokrát věnované tématu ergoterapie.  Kolegyně z Integračního centra Zahrada Bc. Růžena Kroupová shrnula oblasti, kterým se při ergoterapii věnuje a přednášku obohatila i krátkými praktickými ukázkami. 

FOTO ZDE


Setkání rodičů a přátel Rett Community v Zahrádce

Setkání rodičů a přátel Rett Community v Zahrádce

Fyzioterapie dívek s Rettovým syndromem je stále živé a diskutované téma. Při setkání v pátek 20. listopadu 2015 jsme měli my i naši hosté příležitost poslechnout si přednášku fyzioterapeutky Integračního centra Zahrada Mgr. Marcely Wadowské, která se na přání rodičů z Rett Community tomuto tématu věnovala. Součástí odpoledního programu byly i krátké názorné ukázky na malých milých slečnách Evičce a Kačence. Nakonec zbyl i prostor na konkrétní dotazy.  Děkujeme kolegyni Marcele za sdílení svých bohatých profesních zkušeností a všem rodinám přejeme krásný nadcházející adventní čas…

20. 11. 2015

FOTO ZDE

Další článek o tomto setkání na stránkách Rett Community ZDE.

Zkušenosti z Finska

Ve středu 25. března 2015 jsme v Zahrádce uvítali vzácnou návštěvu – paní Marjo Lamminen z Finska.  Tato usměvavá maminka holčičky s Rettovým syndromem k nám i se svou dcerkou zavítala již v červnu 2013, aby porovnala své a naše zkušenosti, formy práce apod. Letošní návštěva proběhla ve spolupráci s Rett-Community a jejím obsahem byly video ukázky práce se zařízením Tobii, které umožňuje ovládat počítač pohledem. Paní Lamminen nám názorně předvedla, jak její dcerka dokáže očima prostřednictvím počítače nejenom hrát hry, ale i úspěšně komunikovat. Zároveň nám poskytla zajímavé informace o dostupnosti Tobii ve Finsku a doporučila nám programy, které se jí a její dcerce osvědčily. Pro rodiče, kteří již s touto pomůckou mají zkušenost, to byla příležitost porovnat podmínky u nás a v zahraničí, pro ostatní to byla úžasná inspirace. Paní Lamminen nadchla řadu maminek i pedagogů a utvrdila nás v přesvědčení, že Tobii má své místo i ve školní speciálně pedagogické praxi. Děkujeme za milé a podnětné setkání!


Setkání rodičů a přátel dívek s Rettovým syndromem v ZŠ Zahrádka v září 2014

Na konci září se po delší pauze konalo setkání rodičů s dívkami s RTT. Tentokrát nepřišli někteří pravidelní účastníci setkání, ale zato jsme přivítali vzácnou návštěvu z Bratislavy a paní doktorku ...
Více informací

Setkání rodičů a přátel dívek s Rettovým syndromem

Setkání rodičů a přátel dívek s Rettovým syndromem Setkání téměř tradiční se konalo po delší pauze a o to větší bylo nadšení všech zúčastněných. Nejdříve jsme vyslechli prezentaci o očním ovládání počítače (Tobii PC EyeGo), poté jsme hovořili o ...
Více informací

english
Základní škola Zahrádka

Created by © 2014 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy