Jméno:
Heslo:

Akce

Předvánoční setkání 2019

Předvánoční setkání 2019Zde pro vás připravujeme článek o předvánočním setkání a o jednom "skorozázraku"...

FOTO ZDE

Snídaně s Mikulášem (prosinec 2019)

Snídaně s Mikulášem (prosinec 2019)Jaký by to byl začátek prosince, kdyby se u nás nezastavil svatý Mikuláš... V noci ze 4. na 5. prosince 2019 opět tajně navštívil školu a na ráno nám připravil pořádné překvapení. Setkání s čertem a jeho pekelným kotlíkem a andělská hra na flétnu uvnitř v teple budovy přineslo všem hned po ránu mnoho radosti. 

FOTO ZDE

Radost z prodávání výrobků v roce 2019

Radost z prodávání výrobků v roce 2019Sbíráme zkušenosti, učíme se nové věci, zdokonalujeme své sociální dovednosti. Je již tradicí, že pilně pomáháme při provozování obchůdku Integračního centra Zahrada. Velmi vydařeně jsme se v roce 2019 prezentovali na Vyšší odborné škole sociálně právní v Praze 10 při jedné zajímavé odborné konferenci Profesního institutu Jahodovka a také na velikonočních a adventních trzích v Jílovém u Prahy. Děkujeme všem, kteří u nás nakoupí. Ať vám naše zboží přinese radost, stejně jako nám zážitek při setkávání s vámi...

FOTO ZDE

Svatomartinské setkání (listopad 2019)

Svatomartinské setkání (listopad 2019)Čekání na svatého Martina bylo veselé, plné dobrých nápadů a vtípků. Zazpívali jsme si, pak následovala kratičká soutěž pro pedagogy a nakonec vyslanec svatého Martina dorazil i s nadílkou. Nebyla bílá, ale zlatá, a zaprášilo se po ní jako odletující čerstvě napadaný sníh od kopyt klusajícího koně.  V obležení byl i fotokoutek, kde se každý mohl nechat zvěčnit a odnést si tak do doby "téměřadventní" malou památku. 

FOTO ZDE

Den Dýně (říjen 2019)

Den Dýně (říjen 2019)Tak dlouho jsme se těšili, až nastal očekávaný Den D, totiž přesněji Den Dýně. Nakonec nám přálo i počasí, takže jsme se téměř celé dopoledne mohli bavit na terase a užívat podzimních barev a vůní. O legraci zde nebyla nouze. Ono zvládnout slalom se zahradnickým kolečkem, když vede cestou necestou, není jen tak. Na fotografiích, které jsme při akci pořídili, jsou k obdivování také naše slavnostní dýňové (d)outfity... škoda jen, že originální dýňové (d)okřiky se nedochovaly... Zachytili jsme pouze tento jeden, ale ten mluví za vše... Dnešní dýňování = dotyk dokonalosti!

FOTO ZDE


Slavnostní zahájení školního roku 2019/2020 aneb... Přijďte k nám na návštěvu

Slavnostní zahájení školního roku 2019/2020 aneb... Přijďte k nám na návštěvu

S velkou radostí jsme se opět v září 2019 shledali. A protože jsme se na sebe těšili, inspirovalo nás to k tématu pro celý nový školní rok 2019/2020. Tento rok bude tedy ve znamení navštěvování a sdílení. Prohlédněte si naše živé obrazy… že máte chuť přijít na návštěvu? Stačí se domluvit a setkání zrealizovat. A co by to bylo za návštěvu, kdybyste nedostali čaj nebo kávu? Prosím, vyberte si ten pravý šálek...

FOTO ZDE


Ukončení školního roku 2018/2019

Ukončení školního roku 2018/2019

Tak vzhůru vytouženému prázdninovému lenošení a novým nevšedním zážitkům! Za sebou máme dalších deset měsíců pilné docházky do školy a do stacionáře. Prošli jsme slavnostní branou do oblíbených letních měsíců a pochutnali jsme si na malém ledovém občerstvení. Těm, kteří se s námi dnes loučili, máváme na cestu a přejeme vše dobré.

FOTO ZDE


Zahradní slavnost - Frajeři na laně 2019

Zahradní slavnost - Frajeři na laně 2019V horkém letním odpoledni jsme si přátelsky popovídali v Kavárně v úplňku, zhlédli jsme napínavé představení s názvem Zvířátka a loupežníci a hlavně jsme se opět svezli nad hladinou zvlněného velrybího jezírka, a to ve směru od borovice k jabloni a poté zase zpět. Prohlédněte si naši fotogalerii, uvidíte, jak veselo tu bylo. A největší poděkování samozřejmě míří Filipovi a Martinovi za radost z jízdy...

FOTO ZDE

Čarodějnický oheň 30. dubna 2019

Čarodějnický oheň 30. dubna 2019Poslední dubnový den je příležitostí zapálit čarodějnický oheň a opéct si špekáčky. Počasí se umoudřilo a udělalo se krásně. Pro většinu z nás to byly "ty první sezónní" a chutnaly nám znamenitě! 

FOTO ZDE

Velikonoční tvořivá dílna (duben 2019)

Velikonoční tvořivá dílna (duben 2019)

Všichni se rádi scházíme a něco spolu vytváříme, jako třeba... originální barevné květináče se zápichy, hlínou, osením... (a velikonoční zajda může přihopkat). Bylo to moc prima.

Odpoledne nás paní Šimková opět něco nového naučila... květinové brože z ovčího rouna a barevné čelenky do vlasů z triček, které už nepotřebujeme… Skvělý nápad.

Děkujeme moc za účast, za organizaci a za nové nápady. 

FOTO ZDE


Jak jsme oslavili cenu APLAUS (8. dubna 2019)

Jak jsme oslavili cenu APLAUS (8. dubna 2019)

Jeden za všechny a všichni za jednoho!… S tímto mušketýrským mottem jsme se všemi žáky a učiteli oslavili výjimečné ocenění Aplaus 2019. Tuto poctu bychom nezískali bez podpory kolegů, žáků a vedení. Symbolicky jsme každé třídě při této akci předali pomyslné sošky (repliky) ocenění.

FOTO ZDE

Vydařený masopust únor 2019

Vydařený masopust  únor 2019

JÉMINE, DOMINE, MASOPUST POMINE, JÉMINE, DOMINE, MASOPUST PRYČ!
… tato slova známé písničky zněla naší školou a na chodbě byl k vidění zajímavý průvod. Děti i dospělí totiž společně slavili masopust. Masky byly tradiční i veselé, vtipné a některé i ručně vyrobené. Zazpívali jsme si, provětrali všechny možné i nemožné hudební nástroje, zatančili s (ledním) medvědem, ochutnali jsme pár masopustních specialit a hlavně jsme se skvěle pobavili. Děkujeme za organizaci i za účast!

FOTO ZDE


Pololetní vysvědčení 31. 1. 2019… srdeční záležitost…

Pololetní vysvědčení 31. 1. 2019… srdeční záležitost…

Na začátku školního roku jsme si dali předsevzetí, že následujících deset měsíců budeme myslet na svá srdce. Slib úspěšně plníme!

Dokonce na naše slavnostní předávání pololetního vysvědčení přijel vyhlášený tým kardiochirurgů (samozřejmě jsme to byli my, třídní učitelé v převleku ). Všem žákům a žákyním jsme sdělili výsledky pololetní práce a předali pomyslná srdce našich tříd. Akce byla konaná pod záštitou věhlasné MUDr., PUDr. Dagmar Rosecké. Lékařské konsilium bylo úžasné, a pokud máte chuť a čas, podívejte se na celou naši VĚDECKOU PREZENTACI

další FOTO ZDE.


Předvánoční setkání 2018

Předvánoční setkání 2018

Uplynulo sotva pár dní od setkání s dobrotivým andělem a s rohatým čertem a už je tu předvánoční setkání v kostele Nejsvětější Trojice v centru Prahy. Prostředí chrámu i promluva pana faráře Janíka nás dokonale vtáhly do atmosféry nadcházejících svátečných dnů. Společně s rodiči žáků, sourozenci, našimi praktikanty a dalšími přáteli jsme se opravdově zamysleli nad podstatou Vánoc a dokonce jsme dostali i zaručený recept na štěstí. Všem děkujeme za účast a přejeme vám i vašim blízkým pokojné vánoční svátky a krásný nový rok 2019.

FOTO ZDE 


Snídaně s Mikulášem 2018

Snídaně s Mikulášem 2018

Opět po roce nás během jedné prosincové noci navštívil svatý Mikuláš a pro všechny děti nechal sladkou nadílku. Než ji ale děti od anděla ráno dostaly, musely při vstupu do školy zvládnout setkání s čertem, strážcem pekelného ohníčku. Čert byl tradičně shovívavý, ba přímo vlídný, takže do pekla se po rozednění zase vracel zcela sám :-)FOTO ZDE


Bramborová Barbora prosinec 2018

Bramborová Barbora prosinec 2018Sláva svaté Barborce, dá nám dárky v komůrce.

FOTO ZDE

Ramínko v jurtě listopad 2018

Ramínko v jurtě listopad 2018Pro malé, velké, od všeho trochu...každý si něco pěkného na ramínku našel a odnesl.

FOTO ZDE

Bramboriáda listopad 2018

Bramboriáda listopad 2018

Tento den byl ve znamení brambor a zemědělské techniky. Věřte, nevěřte, na zahradu nám na celé dopoledne zaparkoval traktor, pamětníky potěší, že to byl traktor Zetor, srdeční záležitost z dětství mnohých z nás.  Byla to událost velmi nevšední, na samotný stroj i na pana traktoristu se sesypaly davy zájemců, každý si chtěl traktor prohlédnout zblízka, odvážnější si i sedli na místo řidiče, zvídavé děti brzy našly dokonce tlačítko na troubení… Sportovně založení žáci si mohli za asistence svých učitelů zaběhat bramborový slalom či vyzkoušet hod bramborou do koše. Na závěr akce jsme se posilnili… čím jiným, než bramborami na loupačku. Díky! 

FOTO ZDE


Drakiáda 3. října 2018

Drakiáda 3. října 2018

HALÓ HALÓ, HOLKY KLUCI,
PARUKÁŘKOU LETÍ DRACI...

Tuto výzvu jsme si nenechali ujít a vyrazili směr park Parukářka s vlastnoručně vyrobenými draky na akci s názvem Drakiáda 2018. Před cestou jsme se posilnili pečenými jablíčky a bramborami. Počasí se umoudřilo, vysvitlo sluníčko a vítr nám pěkně pomáhal dostat draky do výšky. Všichni jsme si podzimní dopoledne na čerstvém vzduchu užili, děti i dospělí.

FOTO ZDE


Začátek školního roku 2018/2019 aneb ...bude to srdeční záležitost

Začátek školního roku 2018/2019 aneb ...bude to srdeční záležitost

Vítejte v novém školním roce 2018/2019! Následujících deset měsíců, které spolu strávíme, se budeme snažit myslet na své srdce. Kdo je šťastný a veselý, má velkou šanci být i zdravý. Dostali jsme za úkol všímat si skutečností, které nás těší, které nám dělají radost, snažit se být k sobě navzájem srdeční, umět druhému poděkovat nebo ho za něco konkrétního pochválit…  Bude to zkrátka taková srdeční záležitost. Cítíme, že spoustu věcí, které se společně chystáme dělat, budou pěkně od srdce. Milé děti, milí dospělí, můžete se těšit! A proč je na dortu nápis Děkujeme? Stále máme štěstí, že potkáváme lidi, kteří naši školu a stacionář podporují, a to materiálně i finančně. Takže ještě jednou co nejsrdečnější díky!

FOTO ZDEenglish
Základní škola Zahrádka

Created by © 2014 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy