Akce

Perníková dílna prosinec 2017

Perníková dílna prosinec 2017

Vůně medu a koření se nesla celým domem. Byl to krásně strávený čas s dětmi a jejich rodiči. Všichni byli moc šikovní! 

FOTO ZDE


Akce ramínko listopad 2017

Akce ramínko listopad 2017

Jurta se nám změnila v jednu velkou zkušební kabinku. Heslo: „Vyměň si oblečení“… mělo velký úspěch. A šat, který nenašel nového majitele, putoval do FOKUSU.

FOTO ZDE


Návštěva ze Společnosti přátel Mongolska

Návštěva ze Společnosti přátel MongolskaDne 12. 10. 2017 nás v naší jurtě na zahradě školy navštívil pan PhDr. Jiří Šíma, DrSc. se svou mongolskou manželkou. Bylo to moc milé setkání plné zajímavých informací. Pan Šíma jako sinolog, mongolista a bývalý velvyslanec v Mongolsku hovořil o zvycích, tradicích a běžném životě v této zemi.

Přinesl nám ukázat knihy o Mongolsku, ale také například mongolskou hru Šagai, kterou si hrají děti už odpradávna - kostičky z kopýtek koz a ovcí. Je to pytlík s kotníkovými kostmi zvířat. Jeho žena nám ukazovala, že se různě skládají, hází se s nimi a určuje se podle nich i budoucnost. Kdyby to někoho zajímalo více, našla jsem odkaz na bakalářskou práci, která se tím zabývá :-) ZDE.

Ke konci přednášky nám paní Šímová přinesla vlastnoručně uvařený mongolský slaný čaj s mlékem a máslem.

Moc děkujeme za občerstvující zážitek!

Začátek cesty kolem světa ve školním roce 2017/2018

Začátek cesty kolem světa ve školním roce 2017/2018

Školní rok 2017/2018 jsme začali pěkně zvesela. Vlastně jsme se vydali na dlouhou cestu kolem světa. Bude to putování plné dobrodružství, o tom není žádných pochyb! Každá třída putuje jinak, zkrátka svým oblíbeným způsobem. Máme tu námořníky, vzduchoplavce, běžce, turisty i plavecký oddíl. Držte nám palce, ať cesta utíká podle plánu a ať nás při cestování čekají jen samé radostné zážitky. V červnu na shledanou!

FOTO ZDE

FOTO třída Běla


Zakončení školního roku aneb konec filmového festivalu 2016/2017

Zakončení školního roku aneb konec filmového festivalu 2016/2017

Slavnostní ukončení školního roku 2016/2017

V pátek 30. 6. 2017 v dopoledních hodinách jsme se sešli, abychom ukončili jak školní rok, tak i celoroční filmový festival „Karlovy Žižkov“, který jsme v září neméně slavnostně zahájili.

Přestože se jednalo o komorní akci, uvítali jsme celou plejádu známých herců, a to i těch, kteří jsou z různých důvodů zdánlivě nedostupní. Na červeném koberci se tedy představily takové hvězdy, jako Meryl Streep (Mirka Tupá), Kate Winslet (Míša Fučíková), Josef Kemr (Ondřej Novák), Audrey Hepburn (Běla Bédi), Claudia Cardinal (Lenka Komendová), Louis de Funés (Tereza Šafránková), Barbara Streisand (Jana Trojánková) či Hello Kitty (Kateřina Želinová). Všichni přednesli krátkou zdravici, obdrželi ocenění festivalové poroty pro své týmy a pak nastal čas pozdravit se s každým účastníkem, potřást si s nimi pravicí a předat drobné dárky. Součástí akce bylo i rozloučení s odcházející klientkou Bárou a dvěma kolegyněmi z Integračního centra Zahrada – Alenkou Freundovou a Kateřinou Želinovou. Všechny potěšil bohatý raut, krásné počasí i dobrá nálada. Jménem festivalové poroty děkujeme všem, kteří přišli a podíleli se na výjimečné atmosféře celého dne.

FOTO ZDE


Zahradní slavnost 7. 6. 2017 a oslava 20. narozenin Základní školy Zahrádka

Zahradní slavnost 7. 6. 2017 a oslava 20. narozenin Základní školy ZahrádkaLetošní zahradní slavnost se mimořádně vydařila. I nevyzpytatelné počasí se nakonec umoudřilo, takže jsme mohli dvacáté narozeniny naší školy náležitě oslavit. Na začátku všechny hosty přivítala paní ředitelka Dagmar Rosecká, krátce zavzpomínala na dobu, kdy byla škola oficiálně založená a popřála nám všem vše dobré do dalších školních let.
A pak už se rozběhl hlavní bod programu - módní přehlídka historických šatů z dílny maminky našeho bývalého žáka, paní Kláry Fischerové.  Zazněla fanfára, otevřely se dveře jurty a rázem mezi námi  byla spousta vznešených princezen, urozených princů, rozšafných mušketýrů a spanilých pážat... zkrátka, nádhera! Děti se nám předvedly v šatech z období gotiky, renesance, baroka či rokoka, každý model byl originální a propracovaný do detailu.
K tanci i poslechu hrála báječná skupina Jazz Elements. Celé odpoledne bylo velmi pestré a všichni se náležitě bavili (dílničky pro děti, fotografický ateliér, interaktivní herní desky, nebe bez mráčku, něco dobrého k snědku, čas a prostor jen tak si to tady užít...). Děkujeme všem, kteří na naši slavnost dorazili, atmosféra byla díky vám opravdu skvělá!

FOTO ZDE

Dopravní happening

Dopravní happening

Vážení přátelé, podle zvuku a blikajícího majáčku na policejním autě jste jistě poznali, že situace je vážná, doufejme však, že nikoliv kritická. Každý z nás se někdy stává účastníkem silničního provozu. Prosím, můžeme o tom diskutovat, můžeme s tím i nesouhlasit, ale to je asi tak všechno, co proti tomu můžeme dělat, abych použil slova klasika. Na tyto situace je však třeba být připraven a proto jsme pro vás na dnešní den vytvořili jakési malé dopravní hřiště a jsme velmi rádi, že nás navštívili i strážníci Městské policie (které zde tímto vítám) a že tuto naši akci zastřešují. Doufejme však, že nebude moc pršet, neboť na déšť není naše hřiště přizpůsobeno.

Co vás tedy čeká? Dle jednotlivých pokojů a stanoveného pořadí projedete jednou dopravní hřiště. Start je zde a pojedete dle dopravních značek kolem budovy přes vrátka na chodník a dál přes vrata na zahradu zpátky na toto místo. Každý pokoj dostane jeden řidičský průkaz symbolizovaný touto bankovkou. Je to pravých 5 tisíc Kč. Peníze jsou skutečně pravé dětské. Během vaší cesty hřištěm budete jezdit přes několik stanovišť, na kterých budete plnit různé úkoly formou dotazů apod. Na každém takovémto stanovišti vám bude z řidičského průkazu (tedy oné pětitisícovky) utržen určitý kus. Čím méně utrženo, tím lépe pro vás. Vyhrají ti, kteří budou mít nejdelší kus řidičáku, který pak budeme měřit. A máme na všechny stejný metr, jak můžete vidět. I když se však nedopustíte žádné chyby, stejně vám bude alespoň kousek utržen, protože to byste pak vyhráli všichni a tolik cen nemáme. Kdoví, jestli vůbec nějakou….

Během vaší jízdy je pochopitelně nutné, abyste dodržovali dopravní předpisy, čili dávali přednost v jízdě, nezapomínali na směrovky při odbočování, dodržovali rychlost, neshlukovali se s ostatními skupinkami. V případě, že dohoníte u nějakého stanoviště jiný pokoj, prosím vyčkejte, až dotyčný tým stanoviště opustí. Doufám, že jste ráno udělali ústní hygienu, bude totiž i dechová zkouška.

Ještě malá poznámka, ihned po startu na vás bude čekat kolegyně Petra se svým prý vtipným překvapením. Tak ji pak prosím pochvalte, ať má také nějakou radost - děkuji.

Dále pokoje, které se vrátí z jízdy, případně budou na jízdu čekat, můžou vyplnit tento čas tím, že si z obrázků nalepí a nakreslí koláž, kterou si pak můžou vzít na památku.

Pokud uděláte nějakou botu, tedy pokud vám někomu spadne bota (botička). tak můžete poprosit strážníky, aby vám ji pomohli nandat.

Až se zde všichni shromáždíme, tak bude prohlídka policejního auta, společné foto a vyhodnocení jízd.

Přejeme vám klidnou jízdu bez nehod!

Robert a spol.

FOTO ZDE

5. 5. 2017

Vernisáž výstavy Světlo mého života 26. 4. 2017

Vernisáž výstavy Světlo mého života 26. 4. 2017
Světlo mého života 
26. dubna 2017

Již po několikáté jsme s našimi žáky v rámci výtvarné výchovy zdobili svícínky na vernisáž výstavy s názvem Světlo mého života. Na této výstavě se prezentují nejlepší fotografické práce dětských pacientů z Kliniky hematologie a onkologie Fakultní nemocnice v Motole. Tuto zajímavou aktivitu vedou pracovníci Klubu Interaktivního domu, dlouholetým patronem je pan profesor Jindřich Štreit. Slavnostní vernisáž se tentokrát konala v honosných prostorách Flagship Store PRECIOSA v Rytířské ulici na Praze 1. Naše svícínky se rozzářily všemi barvami při tradičním "rituálu světla" a každý host si jej směl odnést na památku. 

FOTO ZDE


Nominace na cenu APLAUS 2017

Nominace na cenu APLAUS 2017

Každoročně slavíme 2. dubna Světový den porozumění autismu a podporujeme kampaň Porozumět autismu. Národní ústav pro autismus při této příležitosti také vyhlašuje soutěž o ceny APLAUS, a to v kategoriích jednotlivec, osoba s PAS a instituce. A právě do této posledně jmenované byla Základní škola Zahrádka maminkou jednoho našeho žáka nominována.

Slavnostní večer se konal 3. dubna 2017 v Atriu Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Vzhledem k tomu, že se o nominaci zasloužil celý tým, zúčastnili se této události jak zástupci školy, tak i Integračního centra Zahrada – pěkný večer si užili ředitelka Mgr. Dagmar Rosecká a speciální pedagožky Mgr. Tereza Šafránková a Mgr. Marie Širůčková,  jako doprovod Bc. Gabriela Šantinová, DiS., Jan Kroupa, DiS., a v neposlední řadě paní Mgr. Hana Kubíková.

Za nominaci velmi upřímně děkujeme a vážíme si jí! 

FOTO ZDE


Velikonoční dílna 2017

Velikonoční dílna 2017Velikonoční dílnička se uskutečnila opět pod vedením milé paní Šimkové.
Motýlci, ptáčci, zápichy i jeden Anděl či pec se objevily.
Moc prima strávený čas.

FOTO ZDE

Pololetní vysvědčení na pláži

Pololetní vysvědčení na plážiChvilinka na pláži s koktejlem a s promítáním Míšových fotek z výletu k moři ozvláštnila rozdávání pololetního vysvědčení.
Bylo to moc prima!
31. 1. 2017
FOTO ZDE

Tvoření s hlínou

Tvoření s hlínouOpět se uskutečnilo naše společné předvánoční tvoření s hlínou, které vedla paní Šimková. V příjemné atmosféře si každý vyrobil něco pro potěšení své i svých blízkých. Všichni byli moc šikovní, obzvláště naše Paulinka, Editka i Davídek se s maminkami úspěšně činili. A tak za chvilku byl stůl plný andílků, zvonečků, stromečků a svícínků. Bylo to moc fajn odpoledne a děkujeme.
FOTO ZDEMikulášské překvapení 2016

Mikulášské překvapení 2016

V pondělí 5. prosince se všechny děti těší na návštěvu svatého Mikuláše. K nám sice nedorazil osobně, ale poslal anděla jako svého zástupce. Na každého, kdo ráno dorazil do školy,  čekala dvě překvapení. Přede dveřmi bylo nejprve čertovské uvítání, u kterého nechyběl ohýnek a pekelné topinky, uvnitř budovy pak proběhlo setkání s něžným andělem, který z každého příchozího smetl i to sebemenší smítko, aby nám bylo celý rok o něco lehčeji…  

FOTO ZDE


Zahajovací ceremoniál

Zahajovací ceremoniálVážení přátelé, milí hosté, jsme rádi, že jste tu s námi. Vítáme vás na slavnostním zahájení filmového festivalu s neobvyklým názvem Karlovy Žižkov 2016/2017! S napětím budeme sledovat jednotlivé tvůrčí skupiny, které pro nás natáčejí originální díla nejrůznějších žánrů. Na výsledky jejich práce jsme velmi zvědaví už teď, ale ve skutečnosti si na ně musíme přesně deset měsíců počkat... Přejeme všem mnoho úspěchů v novém školním roce, hodně trpělivosti, pohodu při týmové práci a hlavně nekonečné množství krásných scén.
září 2016
FOTO ZDE

Předávání vysvědčení 30. 6. 2016

Předávání vysvědčení 30. 6. 2016

Hned druhý den po návratu ze Střelských Hoštic jsme se sešli ve znamení očekávání významné události. V Zahrádce nás opět navštívili slavní detektivové a jeden po druhém zhodnotili uplynulých deset měsíců se svými žáčky. Školní rok většinou vyhodnotili jako úspěšný, ale velmi náročný. Jednomyslně proto vyhlásili odchod na dovolenou, rozdali dětem vysvědčení a zmizeli jakoby nic… Krásné prázdniny vám všem a ať vám žádná záhada neunikne!

FOTO ZDE


Škola v přírodě aneb pobyt u řeky Otavy

Škola v přírodě aneb pobyt u řeky Otavy

Ve dnech 22.  – 29. června 2016 proběhl zotavovací pobyt našich žáčků ve Střelských Hošticích. Červnové dny v krásné přírodě jižních Čech byly plné zážitků, výletů, sportovních výkonů, ale třeba  také lenošení a nabírání sil. Během osmi dnů letošní školy v přírodě nechyběla v týmu legrace a dobrá nálada, za což všem účastníkům ještě jednou děkujeme. 

FOTO ZDE


Šálek čaje s našimi hosty

Šálek čaje s našimi hosty

V úterý 17. května 2016 jsme strávili hodinku a půl ve společnosti pěti mladých lidí, kteří nás navštívili v doprovodu paní Radomily Lorencové. Cílem setkání bylo osvojit si sociální dovednosti v podobných situacích, jako je například „obyčejná“ návštěva. Svým obsahem však bylo naše odpoledne velmi neobyčejné.  Prošli jsme se po zahradě, vypili si dobrý čaj, okusili jsme něco dobrého na zub a pak… někdo si užíval bublinek ve vířivce, jiný se umělecky realizoval při zdobení hrnku či potiskávání látkových tašek. Měli jsme se pospolu moc pěkně. Naší absolventce Báře děkuji za příjemnou společnost. Barunka měla opravdovou radost z drobných pozorností, které dostala, a vyzkoušela si, jaké to je být hostitelkou.

O nácviku sociálních dovedností se více dozvíte na www.socialnidovednosti.cz


Vernisáž fotek

Vernisáž fotekVe vestibulu naší školy se uskutečnila vernisáž fotek z dobrodružných cest žáka Michala Prchlého.
18. 5. 2016

FOTO ZDE

Nemyslíme jen na sebe

Nemyslíme jen na sebe

Rozhlédli jsme se o kousek dál za hranice našeho „zahrádkového království“ a zapojili jsme se do dvou dobrých akcí. Na začátku měsíce května proběhla sbírka šatstva, obuvi, hraček, domácích spotřebičů a jiných předmětů pro sociální družstvo Diakonie Broumov. Ve středu 11. května 2016 jsme se pak připojili k místům, kde bylo možné zakoupit si žlutý kvítek a podpořit tak boj s rakovinou. Nakonec není důležité, kolik peněz jsme vybrali, ani kolik balíků si pracovníci Diakonie odvezli. Bylo prima to zrealizovat…  Všem, kteří se jakýmkoliv způsobem aktivně zapojili, ze srdce děkujeme.  


Tradiční tvoření ze sena

Tradiční tvoření ze sena

Seno, všude samé seno…a když se k tomu přidala nějaká mašle, korálky, zajímavá látka nebo lýko, tak pod vedením milé paní Císařové vznikala sluníčka, myšky, srdíčka i jedna rozesmátá žába. Se stuhami dovedně asistoval náš Davídek a Paulinka se s maminkou podílela na pečení výborné bábovky. Bylo to moc příjemné odpoledne.
duben 2016

FOTO ZDE


Návštěva žáků ZŠ Chelčického

Jsme moc rádi, že jsme v naší škole mohli přivítat žáky 3.tř. ZŠ Chelčického, za kterými chodí náš Míša každou středu na výtvarku a prvouku. Ukázali jsme jim naši školu a společně s Míšou jsme připravili program ve snoezelenu. Společně jsme skákali na trampolíně a krmili naše kozičky, kterým děti donesly různé dobrůtky. Na závěr jsme jim ukázali naší jurtu, kde jsme si společně povídali. Jsme moc rádi, že se Míša každou středu těší a do "velké" školy chodí rád. Děkujeme za návštěvu a těšíme se na další!                             
Třída Dráčků
březen 2016

MARDIGRAS aneb Masopustní úterý 9. února 2016

MARDIGRAS aneb Masopustní úterý 9. února 2016

Masopust se dá oslavit i zcela netradičně, což jsme 9. února 2016 mohli zažít mnoha smysly.  Sešli jsme se pospolu, bylo veselo, zpívalo se a hrálo, i mlsné jazýčky si přišly na své. Celá oslava byla ve znamení tří barev- fialové, žluté a zelené. 
FOTO ZDE 


Předávání vysvědčení

Předávání vysvědčeníPololetí nám uběhlo jako voda a čas zhodnocení naší pololetní činnosti přišel velmi rychle. Zkontrolovat všechny detektivy a jejich týmy přišel státní návladní. Pročetl si jejich proběhlou pátrací činnost, sejmul otisky prstů a rozhodl se, kdo může ve své činnosti pokračovat i pololetí následující. I když někdo velmi hladce a někdo s oroseným čelem, prošel nakonec každý. Naši půlroční píly jsme nakonec pěkně zajedli a zapili. Doufáme, že se všem velkým i malým detektivům bude v jejich pátrací činnosti dařit i nadále.

31. 1. 2016

FOTO ZDE

Světlo mého života

Světlo mého životaje název výstavy fotografií, které vytvořili pacienti dětské onkologie Fakultní nemocnice Motol. Vernisáž výstavy proběhla 20. ledna 2016, a to v prostorách ředitelství FNM. Součástí vernisáže je i tradiční „rituál světla“; pro tuto příležitost jsme s našimi žáky vyrobili sadu svícínků, které si návštěvníci vernisáže mohli po obřadu odnést s sebou domů. Výstavu je možné navštívit do 12. února 2016.

POZVÁNKA

Vánoční setkání v kostele

Vánoční setkání v kostele

Letos jsme se sešli v předvánočním čase netradičně v kostele Nejsvětější Trojice ve Spálené ulici. Prostředí chrámu se nám velmi líbilo. Kolegyně Kateřina, Míša a Jana zajistily krásný hudební doprovod a slovem nás povzbudil místní kněz Jan Kočerha. Bylo milé sejít se zase po čase nejen s dětmi, ale i s maminkami, tatínky, sourozenci, přáteli, kolegy…

V závěru akce se na nás sesypalo něžné překvapení odněkud shora… Přejeme všem radostné prožití nadcházejících svátečních dní a ať vás okouzlí ještě alespoň jeden malý zázrak do konce roku.

FOTO ZDE

16. 12. 2015


Mikuláš

Mikuláš
Snídaně s Mikulášem 4. 12. 2015
 
Hned při ranním příchodu do školy nás čekalo ve vstupní hale překvapení. Protože svatý Mikuláš má 
 
každoročně před svým svátkem mnoho práce a nestihne ke všem dětem přijít osobně, nechal nám na 
 
školním schodišti malé chutné dárečky. Svým andělům dal pokyn, aby očistili lehkým peříčkem naši 
 
duši, naši mysl i naše tělo…  A aby tradice byla úplná, potěšil nás svou přítomností i malý čtyřrohý 
 
čertíček. Takové hezké přivítání se snídaní od Mikuláše by se nám líbilo třeba i častěji! Škoda, že je to 
 
jen jednou za rok.

Adventní trhy Jílové u Prahy

Adventní trhy Jílové u Prahy

S našimi výrobky jsme 28. 11. 2015 tradičně zavítali do muzea v Jílovém u Prahy na adventní trhy. Byl to moc fajn den a opět jsme potěšili spoustu lidí a mnoho lidí potěšilo nás, protože se k nám rádi vrací! A my se rádi vracíme do Jílového.


FOTO ZDE

Vánoční tvoření

Vánoční tvoření

Ve čtvrtek 26. 11. 2015 se uskutečnilo naše tradiční vánoční setkání a tvoření. Paní Šimková, maminka naší Klárky, přinesla zázrak zvaný keramická hlína, ze kterého po chvilce vznikaly krásné zvonečky, rybičky, svícínky, andílci a další. Šikovní byli všichni…naši žáčci, jejich sourozenci, další děti, maminky i dva tatínkové. Děkuji všem, bylo to moc milé.  

Tak zase příště…


FOTO ZDE


Setkání rodičů a přátel Rett Community v Zahrádce

Setkání rodičů a přátel Rett Community v Zahrádce

Fyzioterapie dívek s Rettovým syndromem je stále živé a diskutované téma. Při setkání v pátek 20. listopadu 2015 jsme měli my i naši hosté příležitost poslechnout si přednášku fyzioterapeutky Integračního centra Zahrada Mgr. Marcely Wadowské, která se na přání rodičů z Rett Community tomuto tématu věnovala. Součástí odpoledního programu byly i krátké názorné ukázky na malých milých slečnách Evičce a Kačence. Nakonec zbyl i prostor na konkrétní dotazy.  Děkujeme kolegyni Marcele za sdílení svých bohatých profesních zkušeností a všem rodinám přejeme krásný nadcházející adventní čas…

20. 11. 2015

FOTO ZDE

Další článek o tomto setkání na stránkách Rett Community ZDE.

Den železnic

Den železnic

Vážení cestující,

Vítám vás ve vlaku IC číslo 76 směr : Praha Vršovice…… až Benešov u Prahy.

Ve vlaku je zařazen i jídelní vůz, bohužel je bez obsluhy a hlavně bez zásob. Pokud však máte vlastní zásoby, tak jste v něm srdečně vítáni a dejte si to, co jste si přinesli.

Ve vlaku je zakázáno chodit na toalety ve stanicích, neboť když pak vlak ze stanice odjede, naskýtá se čekajícím cestujícím nepěkná podívaná na šrapnely ležící mezi kolejemi.

Dále je zakázáno vyskakovat a seskakovat do rozjetého vlaku, vyskakovat si na pana průvodčího, také je zakázáno štípat pana průvodčího, naopak průvodčí je oprávněn štípnout vám lístek. Zakázáno je i cokoliv štípnout svému spolucestujícímu. Dovoleno ve vlaku není ani štípat dříví. Nebojte se, uhlí je na naší lokomotivě dost.

Také si ve vlaku nesmíte zapálit. Pouze topič na lokomotivě si může zapálit, lépe řečeno musí zapálit kotel kvůli páře.

Prosím nevyklánějte se z oken, jinak budete špinaví od sazí, že vás nepozná ani vlastní manželka, matka, sestřička, babička atd.

Ve vlaku je dovoleno spát. Jedině v tomto případě se tedy může řezat dříví.

Dále je dovoleno mluvit, zpívat, meditovat, dívat se z okna, učit se, prohlížet si knihy, časopisy, dvd atd. Také můžete nadávat, pardon- nedávat pozor na cestu, žvýkat žvýkačku (pozor však na hlasitou bublinu, buďte prosím ohleduplní k ostatním spolucestujícím). Dále je dovoleno svléknout si bundu, svetr, mikinu... no a tím by mohl seznam dovolených věcí skončit.

Hlavně však prosím nezdržujte vlakový personál. Železnice je založena na pořádku a pravidelných přesných odjezdech.

Takže už to nebudu zdržovat a můžeme odjet. Přejeme vám příjemnou cestu!

-píská se odjezd!!!

14. 10. 2015

Tento skvělý proslov si pro nás pro všechny připravil kolega Robert a díky němu jsme prožili zajímavý den.


Zažít město jinak

Zažít město jinak
Sobotní odpoledne 19. 9. 2015 se neslo v duchu Zažít město jinak před kinem 
 
Aerem.

Cílem bylo potkat a poznat své sousedy z celého Žižkova, což se 
 
podařilo ve všech směrech. A my jej zažívaly a poznávaly s výrobky a 
 
fotografiemi našich dětí.

Máme velkou radost z reakcí lidí, hlavně maminek, 
 
které se za námi chtějí se svými dětmi přijít podívat, pobýt na zahradě a strávit 
 
u nás hezké chvilky.

FOTO ZDE

Zahájení nového školního roku 2015/2016

Zahájení nového školního roku 2015/2016

7. září 2015 Zahájení školního roku 2015/2016

Pozor, pozor! Přes prázdniny byl během rekonstrukce kotelny v suterénu objektu Integračního centra Zahrada objeven poklad. Byly to prý vzácné perly a všelijaké jiné drahocenné předměty. V letošním školním roce to bude tím pádem dost napínavé, poněvadž část pokladu bohužel chybí a podezřelí jsou všude mezi námi. A navíc jsme vlivem (snad jedné jediné) dešťové přeháňky pravděpodobně přišli o všechny stopy.

Takže- soustředit se, nastražit uši, zaostřit zrak, pátrání začíná! Ještě že na to nejsme sami, pomoci nám přišli nejlepší světoví detektivové. Poznali jste je? Všetečná slečna Marplová, decentní Hercules Poirot, sám velký Colombo, krásná komisařka Makepeaceová, akční a veselá Abby z námořní vyšetřovací služby, své zástupce poslali i Adrian Monk a detektiv Maigret. (Poznámka na vysvětlení: Jakákoliv podoba známých detektivních tváří s našimi třídními učiteli je čistě náhodná.) Jejich tým je tvořen našimi milými žáky, kteří se budou na pátrání po pokladu aktivně podílet.

Při krájení „detektivního“ dortu, na malé občerstvení a na schůzku rodičů s vedením školy a stacionáře už zase svítilo slunce. Všichni si přejeme, ať následujících deset měsíců přinese co nejvíce radosti a úspěchů.

FOTO ZDE...Jméno:
Heslo:
english
Základní škola Zahrádka

Created by © 2014 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy