logotyp

Akce

Projektový den Vánoční příběh 8. 12. 2020

Projektový den Vánoční příběh 8. 12. 2020Článek v přípravě

FOTO ZDE

Projektový den Zima se zvířátky 7. 12. 2020

Projektový den Zima se zvířátky 7. 12. 2020

Projektový den jsme začali ráno zpěvem s kytarou - písničky tematicky o zvířatech - Vlaštovka, Orangutan, Malé kotě, Tři bílé vrány, Hlídač krav, Ezop a mravenec, Pásli ovce valaši.

Při ranní komunikaci jsme si povídali o zvířatech a ukazovali jsme si jejich obrázky s pomocí aplikace Bitsboard v iPadu. Aplikace dokonce umí vyslovit jejich název. 

Hlavní hřeb dne byla živá zvířátka, která přišla s paní Kateřinou Nepustilovou z experimentální zahrady Ratinka přímo k nám do školy - kohout Ludvík, slepice Kvokatilka, malý králík Jonáš a velký králík Jáchym. Paní Kateřina nám povídala, jak se zvířata chrání proti zimě svým peřím nebo srstí. Všichni si mohli každé zvíře pohladit. Potom jsme šli ven a prakticky zkoušeli, jaké teplo je například pod křídlem slepice apod. Byl to pro nás velký zážitek!

Další projektovou činností bylo šití nahřívacích pytlíků se solí. Každý ze třídy si pomocí mačkání pedálu šicího stroje ušil látkový pytlíček, které jsme naplnili solí a také vytvořili barevný obal. Ušitý pytlík se solí se dá nahřát do mikrovlnné trouby a potom ještě dlouho dobu sálá teplo.

Byl to povedený den. Moc děkujeme za návštěvu!
 

Mikuláš 2020 (4. 12. 2020)

Mikuláš 2020 (4. 12. 2020)To bylo dneska překvapení!
Přišli jsme do školy a ta byla andělská.
Všude světýlka, ozdobený stromeček a  ta hudba... 
No krása.
A aby toho překvapení nebylo málo, během našeho mikulášského tvoření někdo zaťukal na dveře, ozval se zvoneček a za dveřmi stál opravdický Mikuláš.
A pak že se v covidu nedějou zázraky.

 
P. S. Čerti jsou asi v karatnéně, letos se u nás žádný neukázal.

Projektový den Adventní ladění 2. 12. 2020

Projektový den Adventní ladění 2. 12. 2020

Dne 2. 12. 2020 proběhl v naší třídě Projektový den zvaný Adventní ladění.

Během dopoledne jsme si společně vyzdobili vánočními motivy celou místnost (včetně stropu, piana a dveří), vyrobili jsme si adventní věnec se čtyřmi svíčkami a zazpívali jsme si vánoční koledy. Další krásnou aktivitu pro nás připravila zkušená keramička paní Jitka Šimková. Pod jejím odborným dohledem jsme si z keramické hlíny vyrobili vánoční svícny a zvonečky, kterými jsme po vypálení potěšili naše rodiny. Celým tímto programem jsme se naladili na adventní dobu a na blížící se Vánoce. 

FOTO ZDE


Den pečujících 2. 10. 2020

Den pečujících 2. 10. 2020Milou sladkou pozornost pro každého příchozího rodiče, asistenta, pana řidiče čí kolegu a kolegyni připravila ráno 2. 10. 2020 sociální pracovnice Integračního centra Zahrada Pavla Pospíšilová u vstupních dveří do budovy. A co že jsme si tento den připomínali? Přeci Den pečujících a Den andělů strážných, tedy den, který nemůžeme v našich institucích jen tak přejít bez povšimnutí. Péče o druhého člověka zaslouží velké poděkování. 

FOTO ZDE

Zahájení školního roku 2020/2021 (září 2020)

Zahájení školního roku 2020/2021 (září 2020)Do nového školního roku 2020/2021, ať už bude jakýkoliv, jsme se vrhli s odvahou, s nadějí, s myšlenkou na pospolitost a tolik důležitou soudržnost. Vítáme mezi sebou pět prvňáčků a přejeme jim bezproblémové vykročení do školních dní.

FOTO ZDE

Ukončení školního roku 2019/2020 (30. 6. 2020)

Ukončení školního roku 2019/2020 (30. 6. 2020)

Ukončení školního roku 2019/2020 v Zahrádce a Zahradě nebylo tak slavnostní, jako bývá obvykle. Bylo samozřejmě ještě ovlivněno dozvuky doby koronavirové… V září 2019 jsme si dali motto „Přijďte k nám na návštěvu“, což v druhém pololetí z pochopitelných důvodů nešlo splnit tak, jak jsme si původně představovali. Nakonec se ale v jistém slova smyslu zrealizovat podařilo, byť v obráceném modu – místo návštěv rodičů k nám do školního provozu jsme vstupovali do domácností našich žáků my, a to prostřednictvím telefonátů s dětmi i rodiči, zasíláním a sledováním videí s písničkami, krátkými motivačními nahrávkami všeho druhu, zkrátka formou distanční výuky v míře, která je pro naše žáky alespoň trochu dostupná. Při předávání vysvědčení 30. června 2020 jsme se samozřejmě opět loučili s nejstaršími žáky, kteří odcházejí do jiných zařízení a přejeme jim i nám všem zdravé a pohodové prázdniny.

FOTO ZDE


Dobročinné akce 2020 (jaro 2020)

Dobročinné akce 2020 (jaro 2020)Společně se zapsaným spolkem Navšechnočas a partnerským Integračním centrem Zahrada naši zaměstnanci podpořili během února a března 2020 několik charitativních akcí. Jako první byla aktivní účast několika soutěživých pedagogů v bowlingovém turnaji, skvěle uspořádaném maminkou jedné naší žákyně. Pak přišelo na řadu fotbalové utkání mezi Viktorií Žižkov a Duklou Praha v sezóně Národní ligy Fortuna. Třetí plánovaná akce (koncert v Atriu) se bohužel z důvodu koronavirové pandemie a s ní souvisejícími preventivními opatřeními neuskutečnila. Pokud vše dobře dopadne, uskuteční se v náhradním termínu na podzim.

FOTO Z BOWLINGU ZDE
FOTO ZE ZÁPASU ZDE

Pololetní veselice (30. ledna 2020)

Pololetní veselice (30. ledna 2020)

Slavnostní veselici u příležitosti předávání pololetního vysvědčení pořádal narychlo ustanovený spolek „Je nám to buřt“. Členy tohoto spolku spojuje vášeň a láska k opékání buřtů za jakéhokoliv počasí napříč všemi ročními obdobími a v naší škole má dost podporovatelů z řad žactva i dospěláků.  Při zábavném dopoledním programu si každý třídní učitel vylosoval výherní kupón a pro svou třídu získal hodnotnou cenu – buřtový set. A co s buřty? No přeci opéci! Všichni jsme se sešli venku u ohně a opekli si křupavého buřtíka. To vám tedy bylo ale vypečené vysvědčení.


FOTO ZDE


Předvánoční setkání 2019

Předvánoční setkání 2019Před Vánoci proběhlo tradiční předvánočním setkání dětí, rodičů, sourozenců, zaměstnanců, přátel a příznivců školy a stacionáře u otce Janíka. Zamysleli jsme se, jak prožít blížící se sváteční dny a za poslechu příjemných melodií jsme se opět v interiéru krásného kostela stali svědky jednoho vánočního "skorozázraku"...

FOTO ZDE

Snídaně s Mikulášem (prosinec 2019)

Snídaně s Mikulášem (prosinec 2019)Jaký by to byl začátek prosince, kdyby se u nás nezastavil svatý Mikuláš... V noci ze 4. na 5. prosince 2019 opět tajně navštívil školu a na ráno nám připravil pořádné překvapení. Setkání s čertem a jeho pekelným kotlíkem a andělská hra na flétnu uvnitř v teple budovy přineslo všem hned po ránu mnoho radosti. 

FOTO ZDE

Radost z prodávání výrobků v roce 2019

Radost z prodávání výrobků v roce 2019Sbíráme zkušenosti, učíme se nové věci, zdokonalujeme své sociální dovednosti. Je již tradicí, že pilně pomáháme při provozování obchůdku Integračního centra Zahrada. Velmi vydařeně jsme se v roce 2019 prezentovali na Vyšší odborné škole sociálně právní v Praze 10 při jedné zajímavé odborné konferenci Profesního institutu Jahodovka a také na velikonočních a adventních trzích v Jílovém u Prahy. Děkujeme všem, kteří u nás nakoupí. Ať vám naše zboží přinese radost, stejně jako nám zážitek při setkávání s vámi...

FOTO ZDE

Svatomartinské setkání (listopad 2019)

Svatomartinské setkání (listopad 2019)Čekání na svatého Martina bylo veselé, plné dobrých nápadů a vtípků. Zazpívali jsme si, pak následovala kratičká soutěž pro pedagogy a nakonec vyslanec svatého Martina dorazil i s nadílkou. Nebyla bílá, ale zlatá, a zaprášilo se po ní jako odletující čerstvě napadaný sníh od kopyt klusajícího koně.  V obležení byl i fotokoutek, kde se každý mohl nechat zvěčnit a odnést si tak do doby "téměřadventní" malou památku. 

FOTO ZDE

Den Dýně (říjen 2019)

Den Dýně (říjen 2019)Tak dlouho jsme se těšili, až nastal očekávaný Den D, totiž přesněji Den Dýně. Nakonec nám přálo i počasí, takže jsme se téměř celé dopoledne mohli bavit na terase a užívat podzimních barev a vůní. O legraci zde nebyla nouze. Ono zvládnout slalom se zahradnickým kolečkem, když vede cestou necestou, není jen tak. Na fotografiích, které jsme při akci pořídili, jsou k obdivování také naše slavnostní dýňové (d)outfity... škoda jen, že originální dýňové (d)okřiky se nedochovaly... Zachytili jsme pouze tento jeden, ale ten mluví za vše... Dnešní dýňování = dotyk dokonalosti!

FOTO ZDE


Slavnostní zahájení školního roku 2019/2020 aneb... Přijďte k nám na návštěvu

Slavnostní zahájení školního roku 2019/2020 aneb... Přijďte k nám na návštěvu

S velkou radostí jsme se opět v září 2019 shledali. A protože jsme se na sebe těšili, inspirovalo nás to k tématu pro celý nový školní rok 2019/2020. Tento rok bude tedy ve znamení navštěvování a sdílení. Prohlédněte si naše živé obrazy… že máte chuť přijít na návštěvu? Stačí se domluvit a setkání zrealizovat. A co by to bylo za návštěvu, kdybyste nedostali čaj nebo kávu? Prosím, vyberte si ten pravý šálek...

FOTO ZDE


Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
Základní škola Zahrádka
En ZŠ Zahrádka

Created by © 2014 -2020 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy