logotyp

Akce

Zakončení multižánrového festivalu - vysvědčení 30. 6. 2022

Zakončení multižánrového festivalu - vysvědčení 30. 6. 2022Konec školního roku byl velkolepý. Jízda školním rokem byla pestrá a zajímavá, v jednotlivých třídách v něčem podobná, ale i odlišná. Některá skupina se věnovala příběhu Trnkova Zahrada, jiná vytvářela fotografickou zážitkovou knihu, další zpívala a tančila. Dokonce jsme byli svědky vydařené módní přehlídky. Součástí programu našeho "mulťáku" bylo i loučení s našimi absolventy. Všichni se těšíme na prázdniny a přejeme si, aby byly zdravé, veselé a plné zážitků. 

FOTO ZDE


Kavárny V Úplňku 2022

Kavárny V Úplňku 2022V průběhu školního roku jsme si užili několik kaváren V Úplňku, které pro nás chystá tým autistické třídy. Za příznivého počasí se setkání konala na terase. Je pěkné setkat se s ostatními dětmi a dospělými a přitom si dát něco dobrého na zub. 

FOTO ZDE


Zahradní slavnost (červen 2022)

Zahradní slavnost (červen 2022)Letošní zahradní slavnost byla zpestřena pouťovými atrakcemi. Přijel kolotoč, vláček a staročeská střelnice. Svým vystoupením nás potěšila písničkářka Tereza. Že každý příchozí prožil pohodové odpoledne dle své chuti, vidíte na našich fotografiích.  

FOTO ZDE

Zážitky z Integrace naruby 2022 (duben - červen)

Připravujeme článek o zajímavém projektu, který proběhl v období duben až červen 2022 v Zahrádce.

Čarodějnický oheň 29. 4. 2022

Čarodějnický oheň 29. 4. 2022Konec dubna je již tradičně spojen s pořádáním prvního jarního opékání buřtů. Máme radost, že čarodějnice jsou jen v pohádkách a zajímavé dopoledne se neslo v radostné atmosféře.

FOTO ZDE


Velikonoční tvoření (4. - 8. 4. 2022)

Velikonoční tvoření (4. - 8. 4. 2022)Abychom si pořádně užili předvelikonoční atmosféru, scházeli jsme se celý týden u společného vyrábění. V pondělí jsme pekli a zdobili perníčky, v úterý pletli pomlázky a u autistů vyráběli modrý zaječí řetěz. Ve středu jsme malovali a lepili slepici. Čtvrtek se nesl ve znamení zdobení keramických ozdob a vůně pečených Jidášů. V pátek jsme malovali ozdobné sklenice. Celý týden byl moc fajn, užili jsme si tvoření, ale hlavně sebe navzájem.

FOTO ZDE


Masopust 1. března 2022

Masopust 1. března 2022

Mezitím, co loni jsme slavili masopust distančně, letos 1. března už mohl být „na živo“ venku na terase.  Dostali jsme „ouřední povolení“ a dopolední program mohl začít. Tento den je jako stvořený pro nejrůznější legrácky. Maškary tancovaly a hodovaly, konal se i urputný zápas s medvědem (pardon, s hrochem), který naštěstí dopadl smírnou remízou. Nakonec jsme pochovali basu. Děkujeme všem za účast na tradiční masopustní veselici.

FOTO ZDE 


Týden se zvířátky (únor 2022)

Týden se zvířátky (únor 2022)

Máme rádi zvířata, zvláště ty domácí. Tak jsme s nimi prožili jeden únorový týden. V pondělí jsme si připomněli kravičku, ta naše se jmenovala Valentýnka. Vyzkoušeli jsme si dojení mléka a zjistili jsme, že to není úplně jednoduché. V úterý jsme napásli a pomazlili kamerunské kozy, které máme na zahradě v ohrádce. Středa patřila slepičkám. Ty byly na obrázku, ale vajíčka pak byla opravdová. Čtvrtek byl ve znamení prasátek a pátek ovládly ovečky, ty bohužel jen papírové.  Celý týden jsme si zpívali, vyprávěli si říkanky a prohlíželi si obrázky. Moc se nám to všem líbilo a už se těšíme na další akce.

FOTO ZDE


Pololetní vysvědčení potichu a nenápadně (31. 1. 2022)

Pololetní vysvědčení potichu a nenápadně (31. 1. 2022)Situace ve škole na konci ledna 2022, v čase rozdávání pololetního vysvědčení, zcela odpovídala stavu výskytu koronaviru v celé naší zemi. Absence, karantény, izolace... stále dokola. Pololetní vysvědčení tak bylo žákům předáno postupně, jak byli přítomní ve škole. Bez tradičních doprovodných akcí, prostě nenápadně, v podstatě úplně potichu. Těšíme se, že si to v červnu vynahradíme a že při předávání vysvědčení budeme moci udělat pořádně velkou slavnost pro všechny. I trpaslík ze zahrady se cítí tak trochu opuštěný!

Mikulášské překvapení (6. 12. 2021)

Mikulášské překvapení (6. 12. 2021)V pondlěí ráno 6. 12. 2021 nás navštívil svatý Mikuláš. Byl tu hodně brzy, ještě za tmy, takže ho letos nikdo z nás nezahlédl. Nechal nám tu ale své pozdravení a překvapení plné vitamínů. O sváteční atmosféru a něco dobrého na ochutnání se postaraly kolegyně Katka a Pavla. Děkujeme! 

FOTO ZDE

Podzimování (listopad 2021)

Podzimování (listopad 2021)

Ani doba covidová nám nezabránila udělat si pěkné podzimní dopoledne. Vytvořili jsme si dýňovo-listové zátiší a s dětmi se vyfotili. A protože k tomuto ročnímu období patří i výlovy rybníků, nezůstaly naše děti pozadu a pořádně si zarybařily. Každý z nich měl parádní úlovek – (plyšového) candáta. Počasí se před obědem umoudřilo, vysvitlo sluníčko a celé dopoledne jsme si všichni pěkně užili.

FOTO ZDE


Zahájení školního roku 2021/2022 aneb Vítejte na "mulťáku" (15. 9. 2021)

Zahájení školního roku 2021/2022 aneb Vítejte na

Ve středu 15. 9. 2021 jsme na zahradě společně zahájili školní rok 2021/2022. Těšíme se, co všechno spolu prožijeme během následujících deseti měsíců. Jízdu školním rokem jsme pojali v duchu multižánrového kulturního festivalu. Co si pod tím představit? Jedna třída zakládá kapelu, jiná bude trénovat taneční vystoupení, někdo další zase vytvářet originální knihu, natáčet časosběrný dokument, věnovat se umění street art či kreativně ztvárňovat příběh na motivy Trnkovy Zahrady. Náš „mulťák“ bude zkrátka velmi pestrý. A jak se dá tak nějak očekávat, ani o překvapení nebude nouze.

FOTO ZDE


Hurá na prázdniny (1. 7. 2021)

Hurá na prázdniny (1. 7. 2021)Prý je na nás z větve stromu hezký pohled, říká paní ředitelka Dagmar Rosecká. Závěrečné ukončení školního roku a rozdávání vysvědčení bylo opět netradiční, okrášlené darovanými růžemi. Loučení s našimi absolventy bylo dojemné. Ale už to tak v životě bývá. Něco končí, něco jiného zase začíná. Přejeme všem krásné léto a hodně zdraví. 

FOTO ZDE

Projektový den Vesele do školy, vesele do knihovny 29. 4. 2021

Projektový den Vesele do školy, vesele do knihovny 29. 4. 2021

Projektový den „Vesele do školy, vesele do knihovny“ jsme naplánovali společně s paní Berenikou Haladovou, která pracuje jako knihovnice v Městské knihovně v Praze, a je odbornicí na dětskou literaturu. Naším cílem bylo seznámení žáků s různými druhy knih a současnou speciální knižní nabídkou pro děti a dospívající.  Dalším záměrem pedagogů bylo zvýšení motivace pro práci s knihami. Celé dopoledne probíhalo v příjemné atmosféře. Všichni žáci bez rozdílu byli nadšeni především ze zvukových knih ovládaných tužkou nebo tlačítky, které po stisknutí vydaly určitý zvuk. Knihy byly poutavé, např. speciální tužka začala vyprávět děj pohádky či příběhu, pokud se čtenář dotknul konkrétního obrázku v knize. Knihy V lese a Na savaně se daly pro vydání zvuku ovládat tlačítky – po zmáčknutí kniha vydala odpovídající zvuk, např. šumění lesa, větru, deště, zvířat.  Žáky se zrakovým postižením zaujaly zejména hmatové knihy, jako např. Poznávej dotykem - o mořském světě a o domácích zvířatech na venkově. Všechny děti nás neuvěřitelně překvapily a potěšily - knihy pro ně byly ohromnou motivací, jejich pozornost po celou dobu byla téměř bezbřehá, nálada výborná a zájem opravdu veliký. Už se těšíme, až se do knihovny s celou třídou vypravíme.

FOTO ZDE

VIDEO ZDE


Čarodějnice 29. 4. 2021

Čarodějnice 29. 4. 2021Dne 29. dubna 2021 jsme na neobyčejném (imaginárním) ohni, vytvořeném z ventilátoru a barevných krepových papírů, upálili ošklivou čarodějnici a tím konečně skoncovali se zimou. Samozřejmě, že nechyběly správně opečené buřtíky. Děti se fotografovaly v čarodějnických převlecích, ochutnaly čarodějné byliny z naší zahrádky a domů si odnesly čarodějnické vysvědčení. Všichni jsme si celé dopoledne pořádně užili, ale přeci jen - opravdový ohýnek by byl lepší. Už teď se těšíme na příští rok.

FOTO ZDE

Netradiční online masopust 16. 2. 2021

Netradiční online masopust 16. 2. 2021

Dne 16. 2. 2021 jsme uspořádali historicky první online oslavu masopustu. Akce se zúčastnili téměř všichni. V pokojích se s radostí a zápalem několik dní předem vyráběly nejrůznější tradiční i netradiční masky jako např. princové a princezny, ptáci, netopýři, medvědi, dokonce i Adamsova rodina, žabí král se sluneční královnou aj. Fotografie byly následně vystaveny v podobě koláže, kterou jsme umístili ve vestibulu, aby si ji mohli prohlédnout i rodiče. Další částí veselice bylo online propojení jednotlivých tříd. Každá skupinka na svém pokoji zpívala, tancovala a přes monitor počítače sledovala kamarády v sousedních místnostech. Všichni účastníci byli odměněni vynikající koblihou. Originální oslava se vydařila a velmi nás potěšila.

FOTO ZDE
Pololetní vysvědčení koronaviru navzdory 28. 1. 2021

Pololetní vysvědčení koronaviru navzdory 28. 1. 2021S ohledem na skutečnost, že speciální školy i v době  covidové vyučují žáky prezenčně, rozdávalo se v Zahrádce ve čtvrtek 28. ledna 2021 pololetní vysvědčení "z ruky do ruky". I když máme program "chudší" o některé oblíbené vzdělávací aktivity, přesto bylo co hodnotit.  Vysvědčení zachytilo všechno, co se během prvního pololetí podařilo a pochvalami se nešetřilo. Do druhé části roku můžeme vyběhnout s radostí jako do čerstvě napadaného sněhu na zahradě.

FOTO ZDE

Projektový den Vánoční příběh 8. 12. 2020

Projektový den Vánoční příběh 8. 12. 2020 Dne 8. 12. 2020 probíhal v naší škole Projektový den, který byl tematicky zaměřen na vánoční neboli biblický příběh o narození Ježíška a na celé nastávající sváteční období. Na návštěvu  k nám ...
Více informací

Projektový den Zima se zvířátky 7. 12. 2020

Projektový den Zima se zvířátky 7. 12. 2020 Projektový den jsme začali ráno zpěvem s kytarou - písničky tematicky o zvířatech - Vlaštovka, Orangutan, Malé kotě, Tři bílé vrány, Hlídač krav, Ezop a mravenec, Pásli ovce valaši.Při ranní ...
Více informací

Mikuláš 2020 (4. 12. 2020)

Mikuláš 2020 (4. 12. 2020) To bylo dneska překvapení!Přišli jsme do školy a ta byla andělská.Všude světýlka, ozdobený stromeček a  ta hudba... No krása.A aby toho překvapení nebylo málo, během našeho mikulášského tvoření ...
Více informací

Projektový den Adventní ladění 2. 12. 2020

Projektový den Adventní ladění 2. 12. 2020 Dne 2. 12. 2020 proběhl v naší třídě Projektový den zvaný Adventní ladění.Během dopoledne jsme si společně vyzdobili vánočními motivy celou místnost (včetně stropu, piana a dveří), vyrobili jsme si ...
Více informací

Den pečujících 2. 10. 2020

Den pečujících 2. 10. 2020Milou sladkou pozornost pro každého příchozího rodiče, asistenta, pana řidiče čí kolegu a kolegyni připravila ráno 2. 10. 2020 sociální pracovnice Integračního centra Zahrada Pavla Pospíšilová u vstupních dveří do budovy. A co že jsme si tento den připomínali? Přeci Den pečujících a Den andělů strážných, tedy den, který nemůžeme v našich institucích jen tak přejít bez povšimnutí. Péče o druhého člověka zaslouží velké poděkování. 

FOTO ZDE

Zahájení školního roku 2020/2021 (září 2020)

Zahájení školního roku 2020/2021 (září 2020)Do nového školního roku 2020/2021, ať už bude jakýkoliv, jsme se vrhli s odvahou, s nadějí, s myšlenkou na pospolitost a tolik důležitou soudržnost. Vítáme mezi sebou pět prvňáčků a přejeme jim bezproblémové vykročení do školních dní.

FOTO ZDE
Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
english
ZŠ Zahrádka

Created by © 2014 -2022 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy