logotyp

Setkání rodičů a přátel dívek s Rettovým syndromem v ZŠ Zahrádka v září 2014

Na konci září se po delší pauze konalo setkání rodičů s dívkami s RTT. Tentokrát nepřišli někteří pravidelní účastníci setkání, ale zato jsme přivítali vzácnou návštěvu z Bratislavy a paní doktorku Zumrovou z Motola. 


Na setkání se probíralo téma z minula – vzdělávání dívek a vhodné aktivity. Obrazová prezentace přiblížila způsoby vzdělávání dívek ve škole Zahrádka, činnosti a náznakem také něco o komunikaci. Součástí byly informace o užitečných kontaktech, metodikách, adresách a pomůckách. V základní škole Zahrádka poskytujeme již nyní poradenství a konzultace pro rodiny s dívkami s Rettovým syndromem, konzultovat mohou také školy a učitelé dívek s Rettovým syndromem po předchozím objednání. Nakonec důležitá zpráva pro ty, kdo s námi nebyli: Tonička nám předvedla, jak pěkně chodí, fandíme jí a přejeme dobrý start ve škole!


Děkujeme všem za aktivní účast, výměnu informací a názorů a především za povzbuzení.


Příští setkání se bude konat 17. dubna 2014. Pedagogové školy pro tuto příležitost připravují pro rodiče tzv. „ochutnávku terapií“. Bližší informace budou k dispozici buď prostřednictvím Rett Community nebo na webových stránkách školy.


Zapsala Mirka Tupá

 

Zpět na hlavní výpis

Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
English
ZŠ Zahrádka

Created by © 2014 -2024 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy