Cena APLAUS 2019 (duben 2019)

Základní škola Zahrádka byla již podruhé nominována na cenu APLAUS (poprvé to bylo v roce 2017). Soutěž vyhlašuje Národní ústav pro autismus (NAUTIS) a oceňují se ti, kdo se zasazují o osvětu v oblasti porozumění autismu či pomáhají lidem s autismem. Soutěž probíhá ve třech kategoriích: jednotlivci, organizace a lidé s autismem. Právě v kategorii organizace jsme letos uspěli a Zahrádka společně se Zahradou, se staly vítězem ceny APLAUS 2019.

Díky patří paní Kubíkové a Honzíkovi, kteří nás opět nominovali. Velké gratulace míří do týmu třídy pro děti s PAS, který s láskou, trpělivě, ale i kreativně a pružně s dětmi s autismem pracuje.

Slavnostní předání cen proběhlo symbolicky a tradičně 2. 4. 2019 ve Dvoraně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, a to pod záštitou poslance MUDr. Víta Kaňkovského a za účasti ředitelky NAUTIS, Ing. Magdaleny Thorové a ambasadorky NAUTIS Mahuleny Bočanové.