logotyp

Rok 2021/2022

Zahájení školního roku 2021/2022 aneb Vítejte na "mulťáku" (15. 9. 2021)

Zahájení školního roku 2021/2022 aneb Vítejte na

Ve středu 15. 9. 2021 jsme na zahradě společně zahájili školní rok 2021/2022. Těšíme se, co všechno spolu prožijeme během následujících deseti měsíců. Jízdu školním rokem jsme pojali v duchu multižánrového kulturního festivalu. Co si pod tím představit? Jedna třída zakládá kapelu, jiná bude trénovat taneční vystoupení, někdo další zase vytvářet originální knihu, natáčet časosběrný dokument, věnovat se umění street art či kreativně ztvárňovat příběh na motivy Trnkovy Zahrady. Náš „mulťák“ bude zkrátka velmi pestrý. A jak se dá tak nějak očekávat, ani o překvapení nebude nouze.

FOTO ZDE


Podzimování (listopad 2021)

Podzimování (listopad 2021)

Ani doba covidová nám nezabránila udělat si pěkné podzimní dopoledne. Vytvořili jsme si dýňovo-listové zátiší a s dětmi se vyfotili. A protože k tomuto ročnímu období patří i výlovy rybníků, nezůstaly naše děti pozadu a pořádně si zarybařily. Každý z nich měl parádní úlovek – (plyšového) candáta. Počasí se před obědem umoudřilo, vysvitlo sluníčko a celé dopoledne jsme si všichni pěkně užili.

FOTO ZDE


Mikulášské překvapení (6. 12. 2021)

Mikulášské překvapení (6. 12. 2021)V pondlěí ráno 6. 12. 2021 nás navštívil svatý Mikuláš. Byl tu hodně brzy, ještě za tmy, takže ho letos nikdo z nás nezahlédl. Nechal nám tu ale své pozdravení a překvapení plné vitamínů. O sváteční atmosféru a něco dobrého na ochutnání se postaraly kolegyně Katka a Pavla. Děkujeme! 

FOTO ZDE

Pololetní vysvědčení potichu a nenápadně (31. 1. 2022)

Pololetní vysvědčení potichu a nenápadně (31. 1. 2022)Situace ve škole na konci ledna 2022, v čase rozdávání pololetního vysvědčení, zcela odpovídala stavu výskytu koronaviru v celé naší zemi. Absence, karantény, izolace... stále dokola. Pololetní vysvědčení tak bylo žákům předáno postupně, jak byli přítomní ve škole. Bez tradičních doprovodných akcí, prostě nenápadně, v podstatě úplně potichu. Těšíme se, že si to v červnu vynahradíme a že při předávání vysvědčení budeme moci udělat pořádně velkou slavnost pro všechny. I trpaslík ze zahrady se cítí tak trochu opuštěný!

Masopust 1. března 2022

Masopust 1. března 2022

Mezitím, co loni jsme slavili masopust distančně, letos 1. března už mohl být „na živo“ venku na terase.  Dostali jsme „ouřední povolení“ a dopolední program mohl začít. Tento den je jako stvořený pro nejrůznější legrácky. Maškary tancovaly a hodovaly, konal se i urputný zápas s medvědem (pardon, s hrochem), který naštěstí dopadl smírnou remízou. Nakonec jsme pochovali basu. Děkujeme všem za účast na tradiční masopustní veselici.

FOTO ZDE 


Týden se zvířátky (únor 2022)

Týden se zvířátky (únor 2022)

Máme rádi zvířata, zvláště ty domácí. Tak jsme s nimi prožili jeden únorový týden. V pondělí jsme si připomněli kravičku, ta naše se jmenovala Valentýnka. Vyzkoušeli jsme si dojení mléka a zjistili jsme, že to není úplně jednoduché. V úterý jsme napásli a pomazlili kamerunské kozy, které máme na zahradě v ohrádce. Středa patřila slepičkám. Ty byly na obrázku, ale vajíčka pak byla opravdová. Čtvrtek byl ve znamení prasátek a pátek ovládly ovečky, ty bohužel jen papírové.  Celý týden jsme si zpívali, vyprávěli si říkanky a prohlíželi si obrázky. Moc se nám to všem líbilo a už se těšíme na další akce.

FOTO ZDE


Velikonoční tvoření (4. - 8. 4. 2022)

Velikonoční tvoření (4. - 8. 4. 2022)Abychom si pořádně užili předvelikonoční atmosféru, scházeli jsme se celý týden u společného vyrábění. V pondělí jsme pekli a zdobili perníčky, v úterý pletli pomlázky a u autistů vyráběli modrý zaječí řetěz. Ve středu jsme malovali a lepili slepici. Čtvrtek se nesl ve znamení zdobení keramických ozdob a vůně pečených Jidášů. V pátek jsme malovali ozdobné sklenice. Celý týden byl moc fajn, užili jsme si tvoření, ale hlavně sebe navzájem.

FOTO ZDE


Čarodějnický oheň 29. 4. 2022

Čarodějnický oheň 29. 4. 2022Konec dubna je již tradičně spojen s pořádáním prvního jarního opékání buřtů. Máme radost, že čarodějnice jsou jen v pohádkách a zajímavé dopoledne se neslo v radostné atmosféře.

FOTO ZDE


Zážitky z Integrace naruby 2022 (duben - červen 2022)

Zážitky z Integrace naruby 2022 (duben - červen 2022)

V rámci projektu Integrace naruby naši školu navštívili žáci 2. ročníku ze ZŠ Červený vrch. Přišli v hojném počtu – 26 žáků s třídní učitelkou a asistentkou. Během tří setkání v období od dubna do června 2022 u nás poznali, jak vypadá škola pro děti s hendikepem, jak se učí, co je baví, jaké mají učební pomůcky atd. Seznámili se například s prvky bazální stimulace, muzikoterapie či canisterapie. Setkání byla připravena tak, aby si děti většinu aktivit mohly zažít na vlastní kůži a aby navázaly nová kamarádství. Žáci ze ZŠ Červený vrch nám pod vedením paní učitelky předvedli krátké hudební pásmo a také nám výtvarně ztvárnili to, co se jim u nás nejvíce líbilo.

FOTO ZDE


Zahradní slavnost (červen 2022)

Zahradní slavnost (červen 2022)Letošní zahradní slavnost byla zpestřena pouťovými atrakcemi. Přijel kolotoč, vláček a staročeská střelnice. Svým vystoupením nás potěšila písničkářka Tereza. Že každý příchozí prožil pohodové odpoledne dle své chuti, vidíte na našich fotografiích.  

FOTO ZDE

Kavárny V Úplňku 2022

Kavárny V Úplňku 2022V průběhu školního roku jsme si užili několik kaváren V Úplňku, které pro nás chystá tým autistické třídy. Za příznivého počasí se setkání konala na terase. Je pěkné setkat se s ostatními dětmi a dospělými a přitom si dát něco dobrého na zub. 

FOTO ZDE


Zakončení multižánrového festivalu - vysvědčení 30. 6. 2022

Zakončení multižánrového festivalu - vysvědčení 30. 6. 2022Konec školního roku byl velkolepý. Jízda školním rokem byla pestrá a zajímavá, v jednotlivých třídách v něčem podobná, ale i odlišná. Některá skupina se věnovala příběhu Trnkova Zahrada, jiná vytvářela fotografickou zážitkovou knihu, další zpívala a tančila. Dokonce jsme byli svědky vydařené módní přehlídky. Součástí programu našeho "mulťáku" bylo i loučení s našimi absolventy. Všichni se těšíme na prázdniny a přejeme si, aby byly zdravé, veselé a plné zážitků. 

FOTO ZDE


Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
English
ZŠ Zahrádka

Created by © 2014 -2024 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy