logotyp

Rok 2017/2018

Začátek cesty kolem světa ve školním roce 2017/2018

Začátek cesty kolem světa ve školním roce 2017/2018

Školní rok 2017/2018 jsme začali pěkně zvesela. Vlastně jsme se vydali na dlouhou cestu kolem světa. Bude to putování plné dobrodružství, o tom není žádných pochyb! Každá třída putuje jinak, zkrátka svým oblíbeným způsobem. Máme tu námořníky, vzduchoplavce, běžce, turisty i plavecký oddíl. Držte nám palce, ať cesta utíká podle plánu a ať nás při cestování čekají jen samé radostné zážitky. V červnu na shledanou!

FOTO ZDE

FOTO třída Běla


Návštěva ze Společnosti přátel Mongolska

Návštěva ze Společnosti přátel MongolskaDne 12. 10. 2017 nás v naší jurtě na zahradě školy navštívil pan PhDr. Jiří Šíma, DrSc. se svou mongolskou manželkou. Bylo to moc milé setkání plné zajímavých informací. Pan Šíma jako sinolog, mongolista a bývalý velvyslanec v Mongolsku hovořil o zvycích, tradicích a běžném životě v této zemi.

Přinesl nám ukázat knihy o Mongolsku, ale také například mongolskou hru Šagai, kterou si hrají děti už odpradávna - kostičky z kopýtek koz a ovcí. Je to pytlík s kotníkovými kostmi zvířat. Jeho žena nám ukazovala, že se různě skládají, hází se s nimi a určuje se podle nich i budoucnost. Kdyby to někoho zajímalo více, našla jsem odkaz na bakalářskou práci, která se tím zabývá :-) ZDE.

Ke konci přednášky nám paní Šímová přinesla vlastnoručně uvařený mongolský slaný čaj s mlékem a máslem.

Moc děkujeme za občerstvující zážitek!

Akce ramínko listopad 2017

Akce ramínko listopad 2017

Jurta se nám změnila v jednu velkou zkušební kabinku. Heslo: „Vyměň si oblečení“… mělo velký úspěch. A šat, který nenašel nového majitele, putoval do FOKUSU.

FOTO ZDE


Perníková dílna prosinec 2017

Perníková dílna prosinec 2017

Vůně medu a koření se nesla celým domem. Byl to krásně strávený čas s dětmi a jejich rodiči. Všichni byli moc šikovní! 

FOTO ZDE


Rozdávání vysvědčení aneb cesta za polární kruh 31. ledna 2018

Rozdávání vysvědčení aneb cesta za polární kruh 31. ledna 2018

Cesta kolem světa není vůbec jednoduchá. V termínu rozdávání vysvědčení za 1. pololetí jsme zrovna překračovali polární kruh, zpívali cestovatelské písně, recitovali tematické zimní básně, soutěžili v nejrůznějších dovednostech a odměnou nám (kromě hezkého slovního hodnocení na vysvědčení) byla moc dobrá horká čokoláda a vynikající polárkový dort!

FOTO ZDE


Mlsáme v cukrárně a fandíme hokeji (únor 2018)

Mlsáme v cukrárně a fandíme hokeji (únor 2018)

Tým z autistické třídy nám během února nachystal dvě příležitosti setkat se a nějaký čas společně pobýt. Poprvé to bylo při slavnostním otevření cukrárny s pracovním názvem "V úplňku" a podruhé jsme se sešli za účelem sledování jednoho důležitého olympijského hokejového zápasu. Obě akce se velmi vydařily a děkujeme Terce, Marjánce a Gábině za jejich realizaci, dětem i dospělým za účast a flexibilitu.

FOTO ZDE


Vítejte na Havaji! (březen 2018)

Vítejte na Havaji! (březen 2018)

Co by to bylo za cestu kolem světa, když bychom se nevydali na americký kontinent, přesněji pak přímo na Havajské ostrovy. Inspirovali jsme se místními zvyky, řádně jsme se vymódili a pak už jen tancovali a radovali se. Celou akci pro nás tentokráte připravila trojice pracovníků Komunitního centra Sluneční domov z Dolních Počernic, za což velmi srdečně děkujeme.

FOTO ZDE 


Velikonoční dílna, tentokrát opět perníková (březen 2018)

Velikonoční dílna, tentokrát opět perníková (březen 2018)Poněvadž se velmi těšíme na jarní sváteční dny, uspořádali jsme ve škole další tvořivou dílnu. I když venkovní počasí spíše připomínalo zimní ledové království, svědomitě jsme váleli těsto, vykrajovali perníčkové kraslice, kuřátka, zajíčky, slepice i kohoutky... Voňavé výtvory jsme ještě pečlivě ozdobili bílou polevou (pár kousků jsme přitom ochutnali) a shodli jsme se na tom, že koledníci se mají o Velikonocích na co těšit! Děkujeme za účast všem maminkám i dětem.  

FOTO ZDE

Cílová destinace: Střelské Hoštice 2018

Cílová destinace: Střelské Hoštice 2018

Jak je již letitou tradicí, rádi se s dětmi vracíme do krásného prostředí jihozápadních Čech za nevšedními zážitky. V letošním roce jsme tuto destinaci navštívili ve dvou turnusech, pokaždé zhruba s polovinou žáků. A že jsme si pobyt na čerstvém vzduchu náležitě užili, poznáte z našich fotografií.

Z DUBNA FOTO ZDE
Z ČERVNA FOTO ZDE


Frajeři na laně 31. 5. 2018

Frajeři na laně 31. 5. 2018

S blížícím se koncem školního roku jsme se sešli na zahradě, abychom prostřednictvím charitativního běhu Run and help podpořili Konto Bariéry, společně netradičně výtvarničili, smlsli si na něčem dobrém a hlavně dopřáli našim nejmenším nevšední adrenalinový zážitek. Jak vidíte z fotogalerie, jednalo se o lanové aktivity, především pak o atraktivní svezení se nad velrybím jezírkem. Počáteční pohupování a pak samotná jízda vyvolala na tvářích malých odvážlivců většinou neskrývaný údiv a potom téměř vždy nefalšovanou radost. Však se někteří dožadovali i několikanásobného opakování! Za nevšední zážitek vděčíme dvěma mužům do nepohody – panu Filipovi a panu Martinovi, za muzicírování pak panu Honzovi. Velké poděkování patří samozřejmě všem dětem, sourozencům, rodičům, kolegům ze školy, ze stacionáře i ze Slunečního domova, přátelům i hostům, že i v parném letním odpoledni podali vynikající sportovní výkony a pro Konto Bariéry nakonec vyběhali pěknou částku 1.854 Kč. Velké díky všem, akce Frajeři na laně se zkrátka vydařila ve všech směrech!

FOTO ZDE


Star Dance, aneb když hvězdy jinak tančí! (květen 2018)

Star Dance, aneb když hvězdy jinak tančí!  (květen 2018)

Star Dance, aneb když hvězdy jinak tančí… A my jsme opravdu hvězdy a jinak jsme tančili. Dech beroucí street dance, čertovská polka, hříšný tanec, tajemné panteří kroky a Pampalini s indiánskými rytmy s podporou skvělých moderátorů Marka Hřebena a Terezy Kuličkové rozvášnily davy v sále v Paláci Akropolis. Na festivalu Integrace Slunce jsme vystupovali v pátek 18. května 2018.

 

FOTO ZDE


Integrace naruby 2018

Integrace naruby 2018

Míša chodil celý rok jednou týdně na návštěvu do sousední Základní školy Chelčického, kde se učil s ostatními dětmi. Moc se mu tam líbilo, a tak pozval na oplátku děti na návštěvu k nám do Zahrádky. A tak nás děti přišly navštívit v dubnu, v květnu i v červnu. Seznámily se s prostory naší školy. Vyzkoušely si svoje smysly zrakové, sluchové, hmatové, čichové i chuťové.  Také se dorozumívávaly pomocí alternativní a augmentativní komunikace. A nakonec se učily odpočívat dle konceptu bazální stimulace. Byla to krásná a inspirativní setkání.

FOTO ZDE


Návrat z cesty kolem světa 29. 6. 2018

Návrat z cesty kolem světa 29. 6. 2018

Věřte, nevěřte, nikdo se na cestě kolem světa neztratil a všichni jsme dorazili zpátky do školy. Sice unavení, ale plní zážitků a dojmů z neobyčejných setkání. Sešli jsme se na sluncem zalité terase a poslechli jsme si krátké, ale zajímavé zprávy z cest jednotlivých třídních skupinek. Pak už se jen slavilo a rozdávalo vysvědčení. Všude dobře, doma nejlíp, pěkné prázdniny vám všem!


Prohlášení o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací ve formátu pdf se otevře v novém okně.
English
ZŠ Zahrádka

Created by © 2014 -2024 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy