2017/2018

2017/2018Na začátku září jsme se vypravili na "Cestu kolem světa". Je to naše celoroční téma. Věříme, že to bude krásné společné poučné dobrodružství, ale hlavně legrace. Vedeme si cestovatelský deník a fotodokumentaci, tak se těšte i vy :-).

Vedoucí výpravy jsou:
Běla, Petra, Robert a Zdeněk

Cestovatelé:
Alex, Anička, Honzík, Lukáš, Matyáš, Simonka

14. 9. 2017 jsme se loučili a "odjížděli" na cestu kolem světa. Na školní zahradě jsme měli nachystaných několik stanovišť, kterými jsme prošli. Začali jsme v Mongolsku u jurty modlitebními mlýnky. Pokračovali jsme v Písku stavěním mostu v písku. Dále jsme si odřízli z Šumavy a zajedli to Vysočinou a znojemskými okurkami. Pak jsme se vyfotili pod visícími Alpami (lahvičky visely ze stromu) a pokračovali jsme do džungle. Na posilu jsme si dali na Maltě ma(e)ltu ze smaltovaných hrníčků. A na závěr jsme balancovali se šikmou věží v Pise.

FOTO z odjezdu na Cestu kolem světa

4. 10. 2017 jsme vyrazili na výlet do Ameriky a Srbska. Pečlivě jsme se nachystali předem - vyrobili vlajky, nakoupili Coca Colu a popcorn. A pak už jsme si jen užívali výhledu na nádherný bývalý lom Amerika. Cestou jsme se ještě pokochali Sv. Janem pod skalou a vhodili minci do místní studny. Ve vesnici Srbsko jsme se naobědvali, ale bohužel žádné "místní" srbské speciality neměli. Co už, spokojili jsme se s řízky a koprovkou :-).

FOTO z výletu na Ameriku a do Srbska

FOTO z výletu do Vilémova - Alex, Honzík, Robert, Zdeněk