Projektový den Zima se zvířátky 7. 12. 2020

Projektový den jsme začali ráno zpěvem s kytarou - písničky tematicky o zvířatech - Vlaštovka, Orangutan, Malé kotě, Tři bílé vrány, Hlídač krav, Ezop a mravenec, Pásli ovce valaši.

Při ranní komunikaci jsme si povídali o zvířatech a ukazovali jsme si jejich obrázky s pomocí aplikace Bitsboard v iPadu. Aplikace dokonce umí vyslovit jejich název.

Hlavní hřeb dne byla živá zvířátka, která přišla s paní Kateřinou Nepustilovou z experimentální zahrady Ratinka přímo k nám do školy - kohout Ludvík, slepice Kvokatilka, malý králík Jonáš a velký králík Jáchym. Paní Kateřina nám povídala, jak se zvířata chrání proti zimě svým peřím nebo srstí. Všichni si mohli každé zvíře pohladit. Potom jsme šli ven a prakticky zkoušeli, jaké teplo je například pod křídlem slepice apod. Byl to pro nás velký zážitek!

Další projektovou činností bylo šití nahřívacích pytlíků se solí. Každý ze třídy si pomocí mačkání pedálu šicího stroje ušil látkový pytlíček, které jsme naplnili solí a také vytvořili barevný obal. Ušitý pytlík se solí se dá nahřát do mikrovlnné trouby a potom ještě dlouho dobu sálá teplo.

Byl to povedený den. Moc děkujeme za návštěvu!