Podzimní výlet autistické třídy

Začátek školního roku probíhal pro naši třídu ve znamení přestaveb. Rekonstruuje se nejen třída na individuální výuku, ale také celý náš pokoj. Nedalo se vše do prázdnin stihnout, proto jsme museli vyrazit na výlet, abychom dělníkům nepřekáželi.
Sbalili jsme si vše potřebné a vyrazili do známých Čučic, kde jsme již pobývali na jaře. Výlet byl vcelku náročný – nejen počasí nám moc nepřálo a často jsme museli vyrážet na procházky i za deště, ale ani děti samotné nebyly příliš naladěny.
Přesto se aspoň na chvíli na nás sluníčko usmálo a babí léto se přišlo rozloučit. Ihned jsme toho využili a vyjeli na celodenní výlet na Pálavu. Pálava leží uprostřed prastaré kulturní krajiny jižní Moravy, která patří k nejdéle osídleným místům českých zemí. Chráněná krajinná oblast (CHKO) Pálava je harmonicky utvářenou krajinou s charakteristickým reliéfem s dominantou Pavlovských vrchů. Vystoupali jsme na jeden z nich - Sirotčí hrádek. Je to zřícenina skalního hradu z přelomu 13. a 14. století. Nabízí se odtud pěkný výhled na celou Pálavu, nedalekou zříceninu Dívčí hrady a vodní dílo Nové mlýny. Jde o rozsáhlý komplex přehradních nádrží na jižní Moravě.

Marjánka

14.10.2011