Modrý den v zahradě

2. 4. 2014 se opět konal světový den autismu. Tento rok kampaň nesla název Autismus a práce.

Tým třídy pro děti s poruchou autistického spektra si i letos připravil „modré dopoledne“ plné zábavy, dobrot, muziky a dobré nálady. Pro žáky a učitele byly vytvořeny malé pracovní dílničky, kde si mohli vytvořit modrou lodičku a poslat po vodě, zasadit si do květináče jarní osení, obarvit si vejce na modro a shlédnout videa s tématikou autismu. Každá dílnička měla vytvořený symbolický panel s tzv. procesuálním schématem, který je nedílným prvkem strukturovaného učení právě při výchově a vzdělávání dětí s autismem.

Všechny třídy si odnesly kromě vytvořených výrobků i speciální modrou vodu určenou jen pro tento den. Organizátoři akce Vás všechny moc zdraví a přejí hezké modré jaro.