Mezioborová spolupráce v komplexní rehabilitaci osob s DMO

Mezioborová spolupráce v komplexní rehabilitaci osob s DMO byl název konference, kterou pořádala Somatopedická společnost a Katedra speciální pedagogiky Pedf UK v Praze dne 13. 11. t. r. Naše škola zajišťovala workshop, který proběhl na naší škole v odpoledních hodinách. Nabídli jsme několik dílen jako ukázku naší speciálně pedagogické práce s dětmi s těžkými kombinovanými vadami.

Seznam dílen:
Bazální stimulace, vedla Mgr. Pavla Ročárková a Mgr. Honza Roth
Psychomotorika, vedla Mgr. Mirka Tupá
Muzikoterapie, vedla Mgr. Marie Širůčková
Alternativní komunikace, vedla Mgr. Michalela Fučíková
Zraková stimulace, vedla Mgr. Bára Slabyhoudová
Školou provázela a závěrečnou diskusi vedla ředitelka školy Mgr. Marcela Koucunová.

Všem patří poděkování, také Mgr. Dášce Rosecké a bakalářům Terezce Šafránkové a Ondrovi Novákovi-Biskupcovi. Jejich organizační servis neměl chybu.
Jako prezent si všichni odnesli DVD, které jsme připravovali společně s Mgr. Peterem Bédi a které vykresluje všechny naše vyučovací a alternativní metody práce.
Bylo nám potěšením na této konferenci vystoupit a prezentovat naši speciálně pedagogickou práci, která je na velmi dobré úrovni.

Marcela Koucunová

13. 11. 2009