5. Jak probíhá samotné vyšetření?

Dítě je nejprve přijato (i s doprovodem) zrakovou terapeutkou (viz 8) v příjemné místnosti, která připomíná spíše hernu. Setkání trvá 40 – 60 minut a spočívá v rozhovoru s rodičem nebo učitelem a vyšetřením zrakových funkcí dítěte, (včetně zrakové pozornosti, unavitelnosti, zrakové ostrosti, preferencí atd.) Dítě ani nepociťuje, že je vyšetřováno. Poté sestra podá dítěti kapky do očí a po 40 minutách je dítě vyšetřeno očním lékařem, následuje obvykle další rozkapání očí a čekání před vyšetřením. U lékaře je přítomen doprovod. Společným vyšetřením za dopoledne projdou 3 děti, návrat do školy bývá asi ve 13 -14 hodin. Písemnou zprávu obdrží rodiče dodatečně.