Jméno:
Heslo:

Ročník 2007/2008

Začátek školního roku 2007/2008

Začátek školního roku 2007/2008

Začátek školy jsme přivítali společně, děti i učitelé. Sešli jsme se na zahradě a projeli společně bránou do nového školního roku, kde nás čekalo pohlazení od paní ředitelky.

A tak doufáme a těšíme se, že nás čeká za  branou nového školního roku dobrá nálada, chuť společně poznávat, prožívat a užívat si hojnosti a bezpečí, kterou nám skýtá Integrační centrum Zahrada a Základní škola Zahrádka.

Kateřina

FOTO ZDE

03.09.2007

10 let Zahrádky

10 let ZahrádkyUž deset let – od školního roku 1997/98 – existuje Základní škola Zahrádka jako speciální zařízení pro žáky s těžkou kombinovanou vadou. Vznikla původně jako škola při Integračním centru Zahrada jako součást komplexní péče. Později se však osamostatnila, ale těsná spolupráce s IC a vzájemné propojení v péči o klienty pod jednou střechou zůstaly. 

Letošní školní rok zahájili učitelé se svými žáky, jejich rodiči a přáteli školy milým setkáním, na němž si 13. září připomněli 10.výročí činnosti školy. Mezi hosty nechyběli zástupci zřizovatele – MHMP – Mgr. Jan Loužka a Mgr. Michaela Vencová, ani zástupce MŠMT PaedDr. Marta Teplá. Ta všechny přítomné potěšila vyznáním, že do naší školy chodí vždycky ráda, protože je vlídná, barevná a má tvořivé pedagogy. Nechyběla ani patronka školy paní Gabriela Vránová, členka Divadla na Vinohradech a manželka velvyslance USA v ČR paní Alex Graber, která pokřtila anglickou verzi publikace Rettův syndrom. Překladatel Stephan von Pohl a půvabná výtvarnice Natálka Pěrková Knotková u toho byli taky a tak knížka, kterou škola připravila a vydala, může do světa. 

Architekt Petr Kovář z pověření fotografa Jindry Štreita zahájil výstavu krásných fotek kolegy Vaška Kahouna, který fotí i naše děti, a dokonce je to učí. 

Na zahradě byla čajovna, hráli a zpívali Kamarádi z Tloskova a každý mohl napsat své nejniternější přání na balónek a poslat ho až do nebe…a že jich tam létalo. A my si přáli, aby bylo pořád tak dobře, sluníčkově.
 
FOTO ZDE

Božen(k)a Sekaninová

13.09.2007 

 

Vánoční besídka v Zahrádce

Vánoční besídka v ZahrádceVe čtvrtek před Vánoci jsme společně s dětmi, rodiči a zaměstnanci oslavili vánoční svátky. Sešli jsme se u schodiště, kde jsme si zazpívali vánoční koledy. Na závěr byla píseň Nebeští kavalérové troubená na trubku. A pak už jsme společně přivolali košík, který se k nám snesl z nebes. Byla v něm Andělská tombola. Do tomboly dali „nehmotné“ dary zaměstnanci a někteří rodiče. Při losování jste mohli vyhrát například hrnec bramboračky, bábovku, suroviny na bramborový salát, masáž, pozvání na kávu, na nedělní čaj, celý týden každé ráno čerstvou koblihu a další nápadité dárečky. 
Další dárečky byly ukryté pod stromečkem. Tam jsme zpívali už úplně všichni společně ty známější koledy.
Bylo přichystané vítečné občerstvení – různé záviny a dobrůtky, ale také chleba se škvarkovou pomazánkou, sádlem a cibulí. Pro každého něco.
Byla tady příjemná atmosféra. Prostě nám spolu bylo hezky.

Běla Bédi

FOTO ZDE

20.12.2007

 

Anděl

Anděl

Ve středu 16.ledna t.r. v 16:00 hodin SEČ k naší škole sestoupil Anděl. Nádherný.

Nádherně barevný jako obrázek od dítěte, čistý jako jeho duše,

něžný jako mámina náruč. Anděl dobrých zpráv, zosobnění krásy, laskavosti a tolerance,

ochránce domu a jeho malých i velkých obyvatel.


Všechny tyhle vlastnosti mu vdechnul sochař Jan Naš z Hněvotína u Olomouce,

který se také spolu se svými přáteli – pomocníky zúčastnil jeho instalace i přivítání na svět.

Nechyběli učitelé a žáci naší školy, rodiče, ani pedagogové Integračního centra. Od té doby Anděl nejen nás,

ale i kolemjdoucí vítá svým světlem a úsměvem. Až půjdete kolem, určitě osloví i vás. 

A protože my jsme Anděla přivítali verši, chceme se s vámi o ně také podělit.

Jsou z Večerních písní V.Hálka:


Na nebi na sta hvězdiček,
měsíc se s nimi bratří,
a z nebe pánbůh s anděly
sem na svět dolů patří.

A z nebe anděl sestupuje,
na tváři ani vráska,
a krásný jako jarní dech –
ten anděl – to je láska.

Ten kamkoliv se přiblíží,
vše trne sladkou mukou,
a slavíci a hrdličky –
ty pěkné písně tlukou.

A koho křídlem dotkne se,
ten celičký se změní,
a v srdci něco pocítí,
není k vyslovení.


FOTO ZDE

Výtvarné středy

Výtvarné středyNení lehké vymyslet, jaké postupy či techniky použít při výtvarných aktivitách, kterým se ve třídě každou středu věnujeme. Musíme přemýšlet, jaký nástroj dát našemu žáčkovi do ruky, aby byl schopen jej uchopit – v tom nám hodně pomáhají naše fyzioterapeutky, které poradí, jaká poloha je nejvhodnější, jak podložit loket a uvolnit ruku. Vytváříme výrobky, které slouží k výzdobě pokoje a které vycházejí z jednotlivých ročních období. Umisťujeme je na strop do sítí, na stěny i na okna. Chceme se prostřednictvím fotografií s vámi podělit o pěkný výsledek – ať už jde o masopustní masky, nebo o „kamarády“ z chodby.

FOTO ZDE

01.03.2008 

 

Škola v přírodě - Střelské Hoštice

Škola v přírodě - Střelské HošticeŠKOLA V PŘÍRODĚ - STŘELSKÉ HOŠTICE - 16.-25.06.2008
fotopříběh od Ondry Nováka ZDE

english
Základní škola Zahrádka

Created by © 2014 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy