Jméno:
Heslo:

Ročník 2005/2006

Začátek školního roku 2005/2006

Začátek školního roku 2005/2006........ první školní den nám zasvítilo do Zahrady sluníčko. Voněl čerstvý chleba s tvarohem ,a my se svázali všichni dohromady provázkem, abychom ten rok táhli všichni za jeden provaz :-).
Každý jsme dostali kytičku od Marcely a do ucha nám každému pošeptala malé přání.

Kateřina Divecká

FOTO ZDE

01.09.2005

 

Paroubková dětem zabubnovala

Paroubková dětem zabubnovala.............. tak zněl titulek v deníku Právo dne 08.09.2005

Podzimní výprava do Novohradských hor

Podzimní výprava do Novohradských hor12.-14.10.2005 jsme strávili tři krásný zlatočerveně větrný dny na statku v Bukové.

Projeli jsme Terčino údolí, zdolali cestu přes kořeny k vodopádu a před větrem se schovali v hospůdce s krbem, ohněm a dobrým jídlem.

FOTO ZDE

Kateřina Divecká

 

Křest knihy o Rettově syndromu

Křest knihy o Rettově syndromuSešli jsme se v prvním slunečním prosincovém odpoledni v Café Tomíno na Praze 2, abychom slavnostně pokřtili naši malou knížku "Rettův syndrom". Jejími kmotry byli herečka paní Gabriela Vránová, ředitel odboru speciálního školství MŠMT PaedDr. Jiří Pilař a PhDr. Marta Teplá. Pozvedli jsme skleničky, pokřtili, za jemných houslových tónů Salomky Bláhové jsme poděkovali více jak 14 člennému týmu autorů, pochutnali si na 1001 knize z marcipánu a příjemně si popovídali.....zde je více informací


Radka Faltysová

FOTO ZDE

01.12.2005

 

Zima v Lužických horách

Zima v Lužických horách6. až 10. února 2006 jsme již potřetí navštívili Jiřetín pod Jedlovou v Lužických horách.

Přivítal nás dům zapadlý sněhem a nová americká kamna v něm, která nám během chvilky udělala útulno. Útulno nám pak vydrželo celý týden. Hlavně se sáňkovalo a bobovalo, a to i na sjezdovce. I Zuzana se během pár dní propracovala z vozíku k sáňkařské technice „mumio mobilis“ a stala se tak nejatraktivnějším členem naší výpravy. Jiřetín jsme opouštěli po dalším sněhovém přídělu. Šťastně jsme doklouzali domů a už se zase těšíme na nějaké příště.

Radka Faltysová

FOTO ZDE

Kolegové z Armenie a Bulharska ve škole

Kolegové z Armenie a Bulharska ve škole

V pondělí 3. dubna 2006 nás navštívili kolegové z Arménie a Bulharska. Seznámili jsme se s projektem

  „Transforming children’s lives in Armenia“.

Návštěvu ze zahraničí doprovázela PaedDr. Marta Teplá z MŠMT a Mgr. Elena Háblová ze speciální školy Elpis v Brně. Arménští kolegové se zajímali hlavně o canisterapii. Naše škola se jim moc líbila.

Mgr. Marcela Koucunová

Jarní vejlet do Novohradských hor na statek Buková

Jarní vejlet do Novohradských hor na statek BukováProjeli jsme Novohradské hory, Třeboň, Český Krumlov,
byli na sluníčku i na dešti.

Pobyli jsme spolu pět dní 
a bylo nám na výletech, 
na trávě, v hospůdkách,
i při zpívání spolu - moc dobře.

Kateřina Divecká

FOTO ZDE

27. 04. 2006

 

Praxe studentů

Praxe studentůDo naší školy chodí mnoho studentů na praxi. 
V poslední době byla pro nás zajímavá praxe 5 německých studentů ( Mitja, Hymna, Agens, Medike, Andrea), kteří studují na UK PF v Praze na Katedře speciální pedagogiky.
Docházeli k nám několik měsíců. Jejich praxi vedla naše Mirka (spec.ped.), která se o ně postarala znamenitě. Díky Mirko!
Poslední den pro naše děti uspořádali hudební dopoledne, na kterém vyrobili společně s našimi dětmi mnoho zajímavých a funkčních hudebních nástrojů. Zpívali jsme a hráli. Bylo veselo a milo. Hudební nástroje nám věnovali pro naši muzikoterapii.

Marcela Koucunová

FOTO ZDE

13.05.2006

 

Korálkový den

Korálkový denJsou na světě lidé, kteří dokáží dělat radost druhému.
My jsme takové příjemné dopoledne ve škole mohli prožít díky korálkům, které jsme dostali od pana Vrby. 
Seděli jsme s dětmi na zahradě a navlékali korálky a motali z nich sluníčka. 
Bylo úžasné, kolik krásných sluníček se nám povedlo. I naši chlapi-kolegové udělali sluníčka nádherná. 
Na druhý den tvořili ještě úžasnější sluníčka rodiče. 
Boženka, Vlaďka a Vašek, kteří sluníčka také hodnotili, navěšeli všechny ty korálkové skvosty na altán na zahradě. Sluníčka zářila a pohrávala si s větrem, nebo naopak vítr s nimi? Byli jsme dojati a pohlazeni na duši z toho, co jsme společně vytvořili. Děkujeme za korálky a za prožitek

Marcela Koucunová

FOTO ZDE

13.05.2006 

 

Festival SLUNCE

Festival SLUNCEDěti z naší školy a IC se 15.května t.r. spolu se svými pedagogy zúčastnily FESTIVALU SLUNCE v Paláci Akropole. Náš „soubor“ nastudoval  pod choreografickým vedením Janičky Trojánkové výrazový tanec s vozíky na hudbu B.Smetany Vltava. Vystoupení si podmanilo celý sál. Diváci bez rozdílu věku byli nadšeni a svým aplauzem  to dávali najevo. Šťastné byly i naše děti, ať na jevišti, nebo v publiku. Dospělí hráli jako o život a radostí z pohybu a smyslem pro humor všem ukazovali, že u nás pracují skvělí lidé.

Božen(k)a Sekaninová

FOTO ZDE

Autistický výlet - Starkoč u Čáslavi

Autistický výlet -  Starkoč u ČáslaviVe dnech 29.5. – 2.6. 2006 jsme s dětmi navštívili chalupu naší kolegyně Kateřiny.  V tomto školním roce to byl již třetí výjezd. Účastnili jsme se ho všichni: Vilda, Terka, Martin a Zuzka, dospělí ze třídy- Radka, Jiří a Terezka, Katka (fyzioterapeutka) a její maminka, která nám vařila. 
Za ten týden jsme toho stihli hodně. Autem na chatu jel akorát Jirka se Zuzkou, ostatní jeli vlakem. Kluci si dokonce poprvé v životě zkusili jízdu na kole. Dost jsme cestovali. Navštívili jsme spoustu pozoruhodností v okolí. Bývalý granátový lom, historické centrum Kutné Hory, zámek Žleby, hrad Lichnici nebo zemědělské muzeum v zámku Kačina. Byla to poslední výprava v tomto školním roce a tak jsme si ji všichni užili, jak nejlépe to šlo. Všechny děti zvládly pobyt na jedničku.

Mgr. Radka Faltysová

FOTO ZDE

 

Zahrádka pomáhá dětem i rodičům

Zahrádka pomáhá dětem i rodičům.............. takový byl titulek v novinách Myšlení vydaném v červnu 2006 Sdružením přátel Konta BARIÉRY. Na dvou stranách přinesl informace o publikaci "Rettův syndrom", kterou jsme v loňském roce vydali. A jejíž křest proběhl za přítomnosti mnoha osobností.

CELÝ ČLÁNEK ZDE

english
Základní škola Zahrádka

Created by © 2014 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy