Jméno:
Heslo:

Ročník 2014/2015

Zahájení školního roku 2014/2015

Zahájení školního roku 2014/2015

 „HOP, HOP, HOP, PŘIDÉÉÉJ!!!“... jásali nedočkaví fanoušci tvořeni žáky, rodiči a pedagogy, když třídní učitelé stylově oděni do cyklo-dresů vjížděli na kolech branou do nového školního roku.

Tour de Zahrada 2014/2015 byla zahájena.

Dle osvědčené tradice prošli cyklo-učitelé se svou cyklistickou stájí-žáky branou a na cestu rokem „vyfasovali“ energy drink a proteinovou tyčinku. První zastávkou bylo, jak je u cyklistů zvykem, posezení v místní restauraci Pod Platanem, kde se mohli všichni občerstvit a zahnat hlad výborným nakládaným hermelínem či utopencem.

Když nahlédneme do mapy na trasy, které na nás ve školním roce čekají, můžeme vidět, že nás čeká převážně rovinatý terén. Některá etapa bude mít pravděpodobně mírně zvlněný terén s lehkým převýšením (období vysvědčení ), ale vždy bude dostatek času na regeneraci a odpočinek tak, abychom v červnu všichni zdárně dorazili s úsměvem do cíle.

Realizační tým ve složení - ředitelka, ředitel Vám přejí šťastnou cestu!
Tereza

FOTO ZDE


Zahradní slavnost

Zahradní slavnost

Zahradní Slavnost

Tentokrát věnovaná našim milým dobrovolníkům

Tak přece byla,

Zahradní slavnost se zmrzlinou,

divadlem

dobrým jídlem,

přenádherným dortem.

Plno dětí.

Moc rádi jsme letos pozvali dobrovolníky, kteří nám pomáhají s lehkostí a radostí.

Přišli studenti z UJAK, děti z římskokatolické farnosti sv. Prokopa,

a dobrovolníci z firmy Covidien.

Jejich dobrou vůli v červených balonkách společně s lehkým pírkem poslali jsme dál do světa.

Ať se dobrá pomoc s lehkostí rozletí do světa.

Díky a těšíme se na Vás u nás

25.9.2014
 
FOTO ZDE


Výlet na Dýňovou farmu

Výlet na Dýňovou farmu

Ve středu 22. 10. 2014 se ze dne na den rapidně ochladilo a my jsme měli naplánovaný výlet na Dýňovou farmu do Nové Vsi u Leštiny! Co teď? Přeci výlet nezrušíme! Vybavili jsme se tedy teplým oblečením, na řadu přišly i rukavice, kulichy a fusaky, nastoupili jsme do objednaného autobusu a hurá za dobrodružstvím! Po vlídném přivítání domácími jsme obhlédli celou farmu, líbily se nám pyramidy z dýní, bludiště v kukuřičném poli, prolézačky, dýňové bludiště na zahradě i slaměný hrad. Báječně nás zahřála teplá dýňová polévka, energii jsme doplnili svačinkami od maminek a seznámili jsme se s místními králíčky. Každé dítě dostalo domů malou dýničku, na každou třídu pak připadla větší dýně na dlabání. Ke škole jsme se odpoledne vrátili unavení, ale spokojení. Během dlouhých podzimních večerů budeme mít na co vzpomínat!

FOTO ZDE


VÝLOV RYB 6. 10. 2014 (podzimní akce třídy pro děti s PAS)

VÝLOV RYB 6. 10. 2014 (podzimní akce třídy pro děti s PAS)

Petrův zdar!

Ač je to k nevíře, v našem malém jezírku nás čekalo po prázdninách jisté překvapení. Dva sumečci zavítali na naši zahradu, a tak bylo třeba se o ně postarat a vytvořit jim prostředí, aby se u nás cítili jako ryba ve vodě J. Hlavní porybný Honza se ujal své rybářské povinnosti, která byla zakončena slavnostním výlovem. Ten jsme pojali velkolepě, jak se na české rybáře sluší. Prostředí nám zdobily různé rybářské potřeby - pruty, sítě, podběráky, splávky, stylové oblečení, k poslechu hrály písně s rybářskou tematikou, vyposlechli jsme si rybářské desatero a k procvičení našich znalostí jsme hledali správné odpovědi do rybářského kvízu (např. kolik má sumec vousů, největší ulovený sumec v ČR, zda hlídá samec sumce jikry po nakladení samicí atd.). Nakonec nám břicha zahřála rybí polévka z českých kapříků.

S napětím jsme však především přihlíželi samotnému výlovu…

… a následně se kochali krásou sumečků. Máváme Vám, sumečci, na cestu a přejeme spokojené žití v přehradě, která se stala vaším novým domovem…

 FOTO ZDE

Marjánka

 Rybářské desatero:

  1. Nikdy nebudeš ryby trýzniti.
  2. Nikdy nebudeš do vody močiti.
  3. Nesmíš u vody bordel po sobě nechati.
  4. O velikosti ryby nesmíš lháti.
  5. Jen jednu na jídlo můžeš míti.
  6. Při výlovu můžeš jen trochu alkoholu píti.
  7. Svou loďku musíš pevně uvazovati.
  8. Kamarády musíš na ryby bráti.
  9. Musíš se u vody smáti.
  10. Ale hlavně svatého Petra musíš uctívati.

17. 11. 2014

17. 11. 2014I ZŠ Zahrádka zavzpomínala na události 17. listopadu...

Mikulášská nadílka

Mikulášská nadílka

Letos jsme se sešli s Mikulášem a jeho doprovodem v prostorách paláce Akropolis. Zástupci pekelných mocností se snažili získat do své moci co nejvíce lidských mláďat, ale dopadlo to nakonec dobře. Váha spravedlivě u každého ukázala, zda v našich životech převažují dobré nebo zlé skutky. S pomocí andělů jsme se všichni dostali na pódium a tam už jsme se mohli společně radovat z nebeské nadílky.

FOTO ZDE

5. 12. 2014


Vánoční potkávání 2014

Vánoční potkávání 2014

Kdo přišel, nelitoval. Při vánočním setkání jsme vydatně stimulovali všechny smysly. Program byl letos opravdu bohatý.
Namátkou… pečení z kynutého těsta, výroba neobvyklého a chutného sushi, pochutnání si na vánočním punči, cukroví nebo dortu, veselé chvíle při divadelním vystoupení o těžké službě andělské, zhlédnutí krátkého filmu o životě u nás ve škole a v ICZ.
Navštívil nás pan Jaroslav Šturma, který stál v roce 1991 u zrodu tohoto zařízení, a filmový záznam s paní ředitelkou Dagmar Roseckou a panem ředitelem Jiřím Drahotou také slavnostně pokřtil.
Naše setkání končilo vysláním bílých balónků nahoru na nebesa s přáním krásných Vánoc a dobrého roku 2015 nám všem.
FOTO ZDE...


Taizé 2014

Taizé 2014
V Praze od 29. prosince 2014 do 2. ledna 2015 proběhlo Taizé 2014 - Evropské setkání mladých. Ve spolupráci s ICZ ubytovali několik desítek zahraničních účastníků. 

PF 2015

PF 2015

Cesta do pravěku

Cesta do pravěku

V pátek 16.1. 2015 se celá naše škola přenesla do Pravěku, doby 3 mil. př.n.l. Ve třídě Dráčků jsme měli možnost zakusit Pravěk se vším všudy. V pravěké jeskyni nás přivítali domorodí lidé, pohostili nás mamutím gulášem z kotlíku, kostmi a dešťovou vodou. Měli jsme možnost prohlédnout si jeskynní malby, poslechnout si prehistorické zvuky zvířat a v dobových pravěkých kostýmech společně vytvořit koláž mamuta, která momentálně zdobí jednu z našich školních chodeb. I přesto, že se tato celoškolní akce velmi vydařila, jsme rádi, že nás časostroj nezklamal a vrátil nás zase zpět do současné doby.

FOTO ZDE


Vysvědčení

Vysvědčení

Tento den byl ve znamení vzpomínání. Nejen na uplynulé pololetí, ale také na časy, kdy vysvědčení dostávali naši učitelé.

Vysvědčení se předávalo postupně jednotlivým třídám a v mezičase byl doprovodný program. Poznávaly se hudební hity, které se pouštěly v dobách dávno minulých (nebo nedávných?), kdy dostávali vysvědčení dospěláci. Četly se poznámky, které kdysi dostali naši učitelé a hádalo se, kdo tu kterou poznámku dostal. Myslím, že se bavili všichni.:-)

Třídní učitelé si připili čerstvou šťávou z ovoce, které si sami vybrali.
Potom odšťavovací četa jezdila po jednotlivých pokojích a odšťavňovala na přání. Na této dobrotě jsme si pochutnávali k obědu a většinou nepřišla nazmar ani kapka. Moc nám to chutnalo!

Takové zdravé chutné vysvědčení, co mělo šťávu :-)!

Děkujeme Ondřejovi, Katce a Terezce, kteří to připravili.

FOTO ZDE

29.1.2015


Velikonoční tvoření

Velikonoční tvoření

V úterý 17. března 2015 se uskutečnilo naše tradiční Velikonoční tvoření.
Zapletené  i popletené ruce vytvořily košíčky a klícky z pedigu, doplněné travou, korálky či stuhami. A pod popíchanými prsty od speciální jehly na rouno vylétali barevní ptáčci, žlutá kuřátka a gumičky vlasatice. Slunko nám krásně svítilo na práci a výborná buchta s jahodami od Paulinčiny maminky, paní Hanušové, podráždila chuťové buňky. O hudební doprovod se postarala Klárka Šimková. 

Děkujeme milým maminkám našich žáčků, paní Valentové a paní Šimkové, že s námi měly trpělivost a opět nás něco nového naučily. A moc obdivuji a chválím všechny „tvořivce“, kteří se zúčastnili.

Těším se zase příště.

Liduška

FOTO ZDE


Na skok do Pravěku

Na skok do Pravěku

Ve čtvrtek 21. 5. 2015 přenesla scéna Paláci Akropolis na Žižkově diváky do pradávných dávných dob, kde v jeskyni odpočívali pralidé, všude rostly vysoké přesličky a kolem se pohybovaly nebezpečné šelmy.

A těmi úžasnými pračlovíčky jsme byli my ze Zahrádky a Zahrady. Když nám po probuzení nebylo jídlo dáno shůry a nepomohl ani tanec kolem ohně, museli jsme se vydat na nebezpečnou výpravu po stopách mamutího obra…Za mohutného povzbuzování publika a za doprovodu bubnů jsme mamuta nakonec vystopovali a v nebezpečné vřavě ulovili. Potom jsme si ho připravili k obědu. A posíláme vám i recept na mamutí guláš.

Mamutí guláš

-          Mamut

-          Jablka

-          Česnek

-          Pórek

-          Rozmarýna

-          Zelí

-          Houby

-          Cibule

-          Křen

-          Mrkev

Tak dobrou chuť vám za celý náš PRASOUBOR přeje Liduška.

Foto zde


Zatmění Slunce

Zatmění Slunce
Naši učitelé velmi kreativně zareagovali na astronomickou událost roku, a to na částečné zatmění 
Slunce. Dopoledne 20. března, kdy bylo možné tento nevšední úkaz pozorovat, jsme se všichni 
shromáždili na terase naší školy. Největší zvědavci samozřejmě sledovali zatmění přímo na obloze, 
ale kdo nedohlédl až nahoru, mohl se na představení podívat přímo před sebou. Bylo to veselé, 
názorné, dynamické a jako vždy velmi vtipné. Děkujeme „sluneční“ Terezce a „měsíčnímu“ Honzovi! 

20. 3. 2015 

FOTO ZDE
 

Čarodějnice

Čarodějnice

Čarodějnice 30. dubna 2015

Ještě předtím, než se večer čarodějnické ohně rozhořely naplno, sešli jsme se na terase školy v dopoledních hodinách a pochutnali jsme si na báječných špekáčcích! Věřte, nevěřte, bylo to dost náročné.  A musíte uznat, že čarodějnický klobouk sluší opravdu všem!

FOTO ZDE...


Výlety našich tříd

Výlety našich tříd

Výlety ve školním roce 2014/2015

Poněvadž na společnou vícedenní školu v přírodě jezdíme jednou za dva roky, v tomto školním roce proběhly výlety v gesci jednotlivých pokojů a tříd. Někdo rád zkouší nová a nová místa, jiný má rád, když ví, do čeho jde J. A tak naši žáci se svým doprovodem navštívili během školního roku 2014/2015 tyto destinace: Bělá pod Bezdězem, Rokytnice nad Jizerou, Hojava, Strměchy u Pelhřimova, Pustá Rybná u Poličky, Líchovy u Sedlčan, Střelské Hoštice  a Borovnička.  Lze shrnout, že v měsících září, říjen, květen a červen je v českých zemích sice počasí velmi nestálé, ale dobrá nálada nás doprovází při našem cestování vždy na 100%!  

FOTO ZDE...


Závěrečné vysvědčení

Závěrečné vysvědčení

26. června 2015 Závěr Tour de Garden aneb hurá na prázdniny!

Rok se s rokem sešel a Tour de Garden končí. Můžeme říci, že naše desetiměsíční cyklistická jízda se vydařila, trasa byla sice plná různých překvapení, plánovaných i neplánovaných setkání, ale dokázali jsme se udržet na vytyčené trase, a co je důležité, během závodu se nikdo ani na okamžik neztratil. Užili jsme si dost legrace při učení i závodění, zvládli jsme překonat kdejaká úskalí a nepohodu.

Uznejte sami, že za ty zlaté věnce a medaile pro všechny zúčastněné to vážně stálo! Třídní učitelé jako zástupci závodních týmů sice pro tento slavnostní den vyměnili kola za rikšu a sportovní dresy za slavnostní oblečení, ale věřte mi, po celý školní rok na jejich bedrech ležela obrovská zodpovědnost a každý z nich odvedl pořádný kus práce.  Své týmy dokázali motivovat k lepšímu výkonu, poskytovali závodníkům podporu ve chvílích únavy, učili tolik potřebné vzájemné spolupráci i novým dovednostem.

Celé druhé pololetí nás v Zahrádce i v Zahradě doprovázel svou přítomností také muzikoterapeut Matteo Maienza, díky kterému jsme za pobrukování italských písniček dojeli až do samotného finiše s veselou náladou. Kromě Mattea jsme se tento červnový den ještě rozloučili s malým Alexem, který odchází do jiné školy, a s velkou Karolínou, která bude od září klientkou návazného zařízení sociálních služeb. 

Matteo, za tvou práci ti co nejsrdečněji děkujeme a přejeme, ať se ti daří v oblasti profesní i osobní. Alexi a Karolínko, ať si dobře a rychle zvyknete v novém prostředí a máte okolo sebe hodně prima kamarádů a výborných pedagogů.

FOTO ZDE...english
Základní škola Zahrádka

Created by © 2014 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy