Jméno:
Heslo:

Ročník 2006/2007

Škola v přírodě - Střelské Hoštice

Škola v přírodě - Střelské Hoštice

Tak jsme se v září opět po roce vypravili do Střelských Hoštic. Abychom prožili spolu sedm krásných slunečných dní.
Abychom společně vstávali, dlabali čerstvé rohlíky, abychom společně zpívali, chodili na výpravy do vesničky, abychom společně odpočívali u řeky Otavy, leželi v trávě, abychom společně jezdily autem na výlety do velkých měst, abychom společně večer seděli pod hvězdnou oblohou, abychom společně usínali. Abychom byli spolu.

A spolu s námi byli také dobrovolní pomocníci, bez kterých by to nešlo. A tak vám moc děkujeme slečny praktikantky - Iveto Černá, Hanko Zinková, Alexandro Koštálová, Báro Kadlecová, i vám, kteří s námi jezdíte delší čas - Dano Konášová, Marto Jahodová.

Tak zase za rok spolu vyrazíme. Jo?

Kateřina Divecká

FOTO ZDE

22.9.2006

 

Autistická třída poznává Vysočinu

Autistická třída poznává VysočinuDruhý říjnový týden jsme vyjeli do Daňkovic. 
Výletní program byl nabitý zajímavými aktivitami – jízda vlakem, bazén, prohlídka města Litomyšle spojená s obědem v restauraci, jízda na koních. Užili jsme si i adrenalinového zážitku při horolezeckém výšlapu na vyhlídku Prosíčka. Podzimní večery strávené na faře byly plné muziky, zpěvu a vůně horkého čaje…

Radka Faltysová

FOTO ZDE

08.11.2006

 

KONFERENCE - Komplexní péče o žáka s kombinovanou vadou

KONFERENCE - Komplexní péče o žáka s kombinovanou vadou20.10.-21.10.2006 naše škola, ve spolupráci s Pedagogickou fakultou UK v Praze, uspořádala konferenci, která si kladla za cíl zpřístupnit informace a vyměnit si zkušenosti v oblasti péče o děti s těžkým postižením. 
První den byl sestaven do cyklu odborných přednášek a druhý den následovaly odborné dílny.


Více informací je zde:
Program konference
Sborník
Shrnutí konference od ředitelky
FOTO ZDE

Marcela Koucunová

Adventní čas v Zahrádce

Adventní čas v ZahrádceAdventní čas jsme v Zahrádce prožili společně.
Zahráli jsme si společně s dětmi pohádku o tom, jak jednomu malému čertovi Galimatyášovi se splnil jeho veliký sen a on si mohl zazpívat společně s anděly a oslavit s nimi narození Ježíška. Pohádku pro nás napsala Jana Trojánková, naše paní učitelka. A pod její režií jsme sehráli krásné představení pro rodiče, děti a kolemjdoucí kamarády.
Pak nás čekala ještě štědrovečerní večeře a nadílka, zpívání koled a pak už jsme si jen povídali a pomalu se rozcházeli domů, abychom si užili vánoční prázdniny.

Kateřina Divecká

FOTO ZDE

21.12.2006

 

Jílovský avent s hrníčky ze Zahrádky

Jílovský avent s hrníčky ze Zahrádky.............. tak znělo záhlaví článku informačního servisu v odborném časopise Sestra 1/2007


22.01.2007

Prezentace canisterapie na semináři v Institutu postgraduálního vzdělávání zdravotníků

Prezentace canisterapie na semináři v Institutu postgraduálního vzdělávání zdravotníkůByli jsme požádáni, aby naše škola prezentovala canisterapii na multidisciplinárním semináři na téma „Nové poznatky k problematice DMO, méně obvyklé rehabilitační přístupy“, který se konal dne  25.1.2007 v Institutu postgraduálního vzdělávání zdravotníků v Praze. Přednášky se zúčastnila Mgr.Marcela Koucunová, Kateřina Želinová DiS, Bc.Martina Vavrochová, Radka Hlaváčková a pes Bak. Představili jsme canisterapii s naším žákem Jirkou.

Marcela Koucunová

FOTO ZDE

25.01.2007

 

Vysvědčení v Zahrádce

Vysvědčení v ZahrádceNaše škola je speciální se vším všudy. Tak i vysvědčení bývá neobvyklé. 

Jak to udělat? - aby to bylo pro všechny důstojné.
Jak to udělat? - když vysvědčení (tedy formulář) je hlavně pro rodiče našich dětí.
Jak to udělat? - aby i nám po několika letech z předávání vysvědčení bylo dobře.

           Kateřina, duše školy, vymyslela moc hezký scénář. Třídní učitele jsme schovali pod barevný veliký kus látky. Marcela hledala jednotlivé učitele hmatem. Koho identifikovala, mohl své třídě rozdat vysvědčení. Robert pak každé třídě zahrál píseň. Sám si na výběru dával záležet. Nejen, že skvěle vaří jednou týdně pro všechny zaměstnance s dětmi oběd, taky úžasně hraje na kytaru.
           Díky, Roberte!

Marcela

FOTO ZDE

31.01.2007

 

Zimní výprava do Jiřetína pod Jedlovou

Zimní výprava do Jiřetína pod Jedlovou

Výstup na Tolštejn, Pravčická brána, Vilda vařil, Honzův nácvik sociálních dovedností.

FOTO ZDE

Pavel

06.02.2007 

Návštěva na velvyslanectví USA

Návštěva na velvyslanectví USAPrvního března 2007 jsme byli pozváni na koktejl do vily velvyslance USA, kde mezinárodní firma FedEx pořádala setkání firem zaměřených na zdravotní péči  na českém trhu společně se zastupiteli  české vlády, ministerstev a univerzit ČR.

      Velvyslanectví USA, které se mj. soustředí také na charitativní podporu, zařadilo mezi prezentaci firem také naši školu.

      Den před setkáním naši školu navštívila manželka velvyslance Ms. Alex Graber a Commercial Attache  Ms. Erin Butler-Mueller.  Alenka, Verunka a Ondra připravili prezentační balíčky s malovaným hrníčkem. Setkání se zmocnili Marcela Koucunová a Ondra Novák.

     Za vše hlavně děkujeme Ondrovi a Veronice Novákovým.

Marcela

FOTO ZDE
Prezentace ZŠ na ambasádu
01.03.2007 

 

Výlet do Anglie za Fáfou

Výlet do Anglie za FáfouLetos, no konci srpna jsme odletěli za naší kamarádkou a bývalou nejlepší učitelkou školy Fafou-Radkou Faltysovou. Ta je již po druhý rok v camphillu na Watch oak biofarmě v Anglii. Celkem nás letělo 7 (Marcela s Máňou, Kačka s Matýskem, Dita s Barkou a Kačka Želi-naše fyzioterapeutka). Byly to nádherné 3 týdny. Pomáhali jsme na poli, v domácnosti, setkávali se s rezidenty, vařili, žehlili. No prostě, co bylo třeba. Také nás Fafa provedla po kraji. Ukázala nám asi to nejkrásnější z nejbližšího okolí. Radka-Fafa se již asi k nám do školy nevrátí, to je škoda. Moc ji všichni držíme palce a přejeme hodně spokojenosti. Moc díky a jsi skvělá!

Marcela

FOTO ZDE

25.08.2007

 


english
Základní škola Zahrádka

Created by © 2014 ALS Euro s.r.o. tvorba www stránek pro školy