Základní kurz bazální stimulace

V rámci dalšího vzdělávání pedagogů školy a zároveň na základě zájmu kolegů o prohloubení znalostí v oblasti polohování, práce s tělem a celkového přístupu k našim žákům se v termínu 5. – 7. 5. 2012 zúčastnilo sedm pedagogů školy Základního kurzu bazální stimulace, pořádaného Institutem Bazální stimulace.

Kromě nás ze školy kurz absolvovalo i pět pracovníků Integračního centra Zahrada a jedna kolegyně z Písku. Přestože se jednalo o kurz víkendový a v případě školy hrazený z rozpočtu organizace pouze zčásti, proběhla celá akce ve výborné náladě a přátelském duchu.

Lektorka Veronika nás provedla zákoutími konceptu od teoretických východisek přes objasnění jednotlivých prvků bazální stimulace až k praktickým ukázkám, které jsme si (s radostí) vyzkoušeli sami na sobě.

Prvky konceptu řada pedagogů používá v praxi často intuitivně – kurz nám za prvé objasnil důvody a přínosy vybraných stimulací, ale současně nám poskytl i mnoho nových poznatků.

Lektorce Veronice touto cestou velmi děkuji za profesionální i lidsky vřelý přístup, kolegům přeji, aby nově nabyté dovednosti využili v praxi, a těším se na další společnou akci.

Dagmar Rosecká

5. – 7. 5. 2012