Setkání rodičů a přátel dívek s Rettovým syndromem

Setkání téměř tradiční se konalo po delší pauze a o to větší bylo nadšení všech zúčastněných. Nejdříve jsme vyslechli prezentaci o očním ovládání počítače (Tobii PC EyeGo), poté jsme hovořili o sobě, očekáváních a zkušenostech, se kterými se chceme podělit s ostatními. Dítko Tonička a slečna Evička byly v péči dobrovolnic Marie, Anety, Gabriely a Lucie.

Děkujeme.

1.dubna 2014 se několik zájemců z řad učitelů a pedagogů sešlo k besedě s Lenkou Kohoutkovou, dlouholetou asistentkou dívky s Rettovým syndromem a členkou rady sdružení Rett-Community. Živě nám zprostředkovala své zkušenosti z holandského workshopu na mezinárodní konferenci o Rettově syndromu. Mluvili jsme o používání spínače Big Mac ve školách v Izraeli a Holandsku, o komunikaci a nápadech pro činnosti dívek s RTT ve škole. Setkání bylo inspirativní i milé – těšíme se na další spolupráci..

Zapsala M.Tupá