Projekt publikace o Rettově syndromu

Základní škola Zahrádka ve spolupráci s občanským sdružením Rett Community, za finanční podpory Nadačního fondu pro vzdělávání, vydala na podzim roku 2005 první českou tištěnou publikaci o Rettově syndromu.

Publikace nabízí odborné příspěvky týkající se problematiky Rettova syndromu a předkládá přehled  vzdělávacích aktivit a možností vyplnění volného času dětí s Rettovým syndromem ve škole i v rodině. Publikace je určena jak široké laické veřejnosti, tak i odborníkům.

Obsah recenzovaly: klinická psycholožka PhDr. Dana Krejčířová (číst zde), odborná asistentka na katedře speciální pedagogiky UK PaedDr. Vanda Hájková Ph.D. (číst zde), Mgr. Drahoslava Hlinová z katedry špeciálnej pedagogiky Univerzity Komenského v Bratislavě (číst zde) a rehabilitační lékařka MUDr. Věra Masaříková.

Protože je tato publikace impulsem a inspirací pro další aktivity, pomáhá pedagogům i rodičům dětí s Rettovým syndromem a je o ni velký zájem, vydala Základní škola Zahrádka i její anglickou verzi.

Publikaci v české i anglické verzi můžete stále získat na adrese Základní škola Zahrádka, U Zásobní zahrady 8, 130 00 Praha 3, e-mail: info@zszahradka.cz