Oslava 15. výročí založení Základní školy Zahrádka

V letošním školním roce naše škola slaví 15 let od svého založení. Využili jsme pěkné počasí babího léta a uspořádali jsme k tomuto „polokulatému“ jubileu zahradní slavnost. Pozvali jsme žáky i rodiče, ty současné, i ty, kteří už školní docházku u nás mají splněnou, samozřejmě také zástupce zřizovatele, sponzory, bývalé i současné zaměstnance a další přátele školy. V 15 hodin slavnost zahájila paní ředitelka Dagmar Rosecká, která mimo jiné představila i nové logo školy. Naše nová „včelka“ byla tak hodná a pracovitá, že nám přinesla med přímo na dosah ruky. Malá balení medu zdobila velký strom uprostřed zahrady a každý si směl utrhnout a zamlsat si. Pak už nás herci z divadelního spolku Studna vtáhli do děje při osvobozování ztracené princezny. Představení sklidilo velký úspěch, stejně jako soutěže, do kterých se všechny přítomné děti s chutí zapojily. Během odpoledne byla možnost zakoupení dárků a dárečků z obchůdku Integračního centra Zahrada, výrobků Fair Trade, korálků a placek…Mlsné jazýčky se mohly potěšit párkem v rohlíku či palačinkami, na terase bylo ještě drobné občerstvení a ochutnávka několika prvotřídních čajů z čajovny U zlatého kohouta. Podvečer nám svým vystoupením zpříjemnili členové skupiny Alreens, kteří mají v repertoáru skladby irské a bretaňské hudby. Věřím, že všichni, kteří přišli, si s  námi patnácté narozeniny školy užili a strávili zde vydařené odpoledne! Děkujeme a přejeme si, abyste nám zachovávali přízeň i nadále.

Zaznamenala Pavla Ročárková

18.09.2012